Mlok 2011

Mlok 2011 Originální název: Mlok : sbírka vítězných prací Ceny Karla Čapka za rok 2011

Nová vlna - 2011
ISBN: 978-80-85845-21-1

Nová vlna (2011) 978-80-85845-21-1 434
Cena Karla Čapka (2011)

Sbírka vítězných prací Ceny Karla Čapka za rok 2011

Cena Karla Čapka – to je nejprestižnější česká a slovenská literární soutěž žánru sci-fi. Prostřednictvím této sbírky se Vám dostávají do rukou nejlepší krátké povídky, povídky a román, které byly nominovány na místa nejvyšší.Můžete se těšit na lupiče magických artefaktů, živé hračky z kostí a ukrutnou pomstu mučitelům. Připraveni jsou mágové z NKVD, soubor písní a tanců ze vzdálené planety, velký mediální podvod, vdovy po Dorianu Grayovi a také astrální cestování. Vyděsí vás vraždící strašák, pobaví bohatýrská bylina, nekonečná válka mágů, pád do černé díry a zvláštní experimentální halucinogeny. Vše uzavře monitoring vzdálených světů...

Přehled vítězů:

- Karel Doležal: Adresát nezastižen
- Kateřina Korábková: Nestrkej kočku do kuchyně
- Ivan Mls: Penzi vezdejší dej nám dnes

Novela:
- Martin Gilar: Zamrzlý vesmír (Založil/a: mvesper)

Breath
  9. 9. 2012, 13:55
Vřele doporučuji přečíst mikropovídku Penzi vezdejší dej nám dnes, zasmějete se. :)
Nejlepší se mi pak asi zdála povídka Nebe, peklo, ráj, ale jen nápadem, na tom jak je to psané by chtělo zapracovat. Ale smekám, já bych něco takové nedokázala ani zdaleka.
Karel4
  22. 10. 2012, 20:49
Jednoznačně nejhorší Mlok za těch 10 let, co ho čtu. Ale hvězdičkovat nebudu, to bych musel každou povídku zvlášť.
Jenom bych rád doporučil těm, kdo jste ještě nečetli - sáhněte po některém ze starších.
A já budu doufat, že se z CKČ zase dočkám svěžího větru.