Případ pro exorcistu

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Paseka - 2012
ISBN: 978-80-7432-176-4

Paseka (2012) 978-80-7432-176-4 256

Komisařka Marie Výrová, protagonistka detektivního příběhu Michala Sýkory, řeší velmi neobvyklý případ. Ve Štěpánově, vesnici nedaleko Olomouce, je v kostele na oltáři nalezeno tělo mrtvé dívky. Je do vraždy zapleten místní kněz, stala se mrtvá obětí nepovedeného exorcismu? Stopy nečekaně vedou do prostředí olomoucké univerzity. Případ se komplikuje a přibývají další mrtví.
Detektivní román je postaven na detailní znalosti prostředí hanáckého venkova, univerzitního života i pravidel detektivního žánru. Komisařka Výrová, která k tomu, aby mohla přemýšlet o případu, potřebuje poslouchat Boba Dylana, i další členové jejího týmu Martin Edelweiss a Kristýna Horová, jsou postavy napsané s vtipem a smyslem pro psychologickou věrohodnost. (Založil/a: al-ma)

vladislaus
  9. 10. 2013, 4:49
Až jako druhou jsem četl tuto chronologicky prvou detektivku tohoto autora. Na pořadí ale nezáleží a těším se až napíše detektivku třetí. Autor má vynikající styl, děj je poutavý, bez hluchých míst a postavy jsou sympatické a přirozené.
MMacicekk
  1. 7. 2016, 16:07
Opravdu hodně povedená česká detektivka, kterou přečtete jedním dechem a ani na chvilku se u ní nebudete nudit.
tomdra
  3. 5. 2015, 18:12
Viděl jsem i seriál na tuto knihu, ale kniha je vždy lepší ne filmové zpracování. Moc se mi líbit příběh z mého okolí a tím je Olomouc a Štěpánov.
Ignis
  24. 3. 2013, 19:55
Tahle knížka mě vysloveně potěšila. Postavy jsou uvěřitelné, děj dává smysl a celkově to má dobrou atmosféru.
senco
  13. 2. 2012, 11:15
Vynikající detektivka. Rozhodně doporučuji. Vtipné, napínavé, čtivé. Postavy živé a dobře napsané, záplatka strhující, ale současně reálná a pravděpodobná.