Originální název: Super koťata

ISBN: 978-80-7222-559-0

Víkend (2008) 978-80-7222-559-0 254
Víkend (2001)
Víkend (1996)

Katka, Pavla a Vanesa jsou tři kamarádky a správně praštěné puberťačky na hranici mezi dětstvím a dospělostí. Devátá třída se blíží k závěru, jistota školních lavic končí a holky se musí rozhodnout, co bude dál. Jenomže většinou neví. Anebo si nejsou moc jisté - a kromě toho si chtějí konečně začít užívat života.
Není to ale jenom tak jednoduché. Katce dělají starosti rodiče, co jsou najednou samé tajnosti, spolužák na projevovanou přízeň nereaguje, k tomu je tu lukostřelec Majk a především student Lukáš, kluk od benzínky... Ustát zájem staršího kluka dá nesmělé Katce docela zabrat. Pro výstřední Vanesu sice kluci nepředstavují žádné velké potíže - ty má spíš se svou ambiciózní matkou, a Pavla se náhle začne z neznámého důvodu stranit kolektivu a chovat se divně...
Patnáctileté slečny končí povinnou školní docházku a život jim uchystal, krom běžných radostí i trápení, skutečně dramatickou zkoušku.

PeťkaW.
  26. 3. 2013, 8:14
Bohužel, nedá se svítit - jedna z nejslabších knih, které jsem od této autorky kdysi dávno četla. Vadila mi především její snaha, působit za každou cenu "světově". Ať už kvůli použitým jménům, které dnes jsou sice běžná, ale v té době působily mezi zbytkem "domácích" jmen jako pěst na oko, nebo kvůli ději, který se taky v určitých směrech snaží napodobit americké seriály pro teenagery.