Papežka Jana

Poprvé vydáno celosvětově: 1996

Aquamarin - 1997
ISBN: 80-901922-7-0

Aquamarin (1997) 80-901922-7-0 370

Historický román o fascinující a neobyčejné postavě západních církevních dějin, žijící v temné době středověku. (Založil/a: Khalidah)

Ariko
  20. 9. 2014, 23:10
Asi tak jako Zany : na knihu jsem narazila náhodou a při čtení knihy jsem si vybavovala postavy, podobu i děj ze stejnojmeného filmu (docela i povedeného, řekla bych :) )
Počtení to není špatné, ale 9.století je hodně temný věk, který se promítá i do rázu knihy.
Zany
  15. 1. 2014, 21:25
recykluji svůj dávný komentář z dávno zrušených stránek:
Na tuto knihu jsem narazil čistě náhodou při probírání historické beletrie v knihovně. Popisuje příběh Jany, která se v převlečení za muže stala knězem a stoupala v církevní hierarchii tak vysoka, až byla nakonec zvolena papežem. Vše se prozradilio, když na jednom procesí uprostřed Říma porodila dítě.
Při čtení knihy se mi jasně vybavoval stejnojmenný film, u nás vysílaný někdy v roce 1998. Tehdy jsem jej ovšem bral jako pouhý příběh a nepřemýšlel jsem o pravdivosti jeho zápletky
- Je příběh věrohodný? Autorka v doslovu uvádí několik natolik pádných důvodů pro jeho věrohodnost, že jsem po přečtení knihy byl nucen připustit, že jádro příběhu je pravděpodobně pravdivé
velmi barvitě a do nejmenších detailů je zde vylíčen život všech vrstev v 9. století
lidus
  17. 6. 2014, 19:46
Klasický příběh o ženě, která prorazila jako muž. Nevím proč se mi zdají všechny tyto příběhy stejné. Kniha je napsaná dobře, ale bohužel mě neupoutala.
P.S. Zase mám výhrady k publikaci. Do tisku se občas vloudí šotek, to chápu, ale nemusely by tam být chyby!
isidie
  20. 7. 2013, 12:57
Knihu Papežka Jana jsem se rozhodla přečíst poté, co jsem viděla muzikál Papežka v Městském divadle Brno, který byl podle knihy inspirován. Muzikálem jsem byla nadšená, stejně pak i knihou. Nejde o "fiktivní" příběh, autorka hodně čerpala z archivních záznamů a na konci má ještě dovětek o pravdivosti toho, co napsala (které osoby skutečně žili a které si do příběhu domyslela). A navíc jsem se hodně dozvěděla o životě v 9. století - jak se žilo v malých vesničkách, školách, klášterech a velkolepém městě Řím, sídle papeže,... No prostě, já mohu tuto kniha vřele doporučit. Stojí za to si ji přečíst.