Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Velitel Osvětimi

87%
4 9
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Velitel Osvětimi
Autor:
Originální název: Commandant

Nejnovější vydání:
Víkend - 2011
ISBN: 978-80-7222-791-4
Počet stránek: 256
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 3x v oblíbených
v přečtených 13x v přečtených
v knihovně 1x v knihovně
k přečtení 12x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 1x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Víkend (2011) 978-80-7222-791-4 256

Rudolf Höss se nechvalně proslavil za druhé světové války coby tvůrce a posléze velitel koncentračního tábora Osvětim. Byl zodpovědný za smrt více než 1,2 milionu lidi. Vymyslel vražednou metodiku, diky níž se stala Osvětim největším vyhlazovacím koncentračním táborem všech dob. Kniha představuje podrobný portrét nacistického velitele od raného mládí až po vykonání trestu smrti, k němuž byl za válečné zločiny odsouzen v polské Varšavě v roce 1947. Jde o nevšední dokument, jehož autor se nám pokusil zprostředkovat sled událostí kolem založení a spravování koncentračního tábora Osvětim Hössovýma očima. Emociální odstup, který si musel zachovat, aby dokázal vykonávat své hrůzné povolání, působí přímo děsivě. Jak autor zdůrazňuje, je příliš snadné označit Rudolfa Hösse jako psychopatickou zrůdu. V soukromí však šlo o rodinně založeného člověka, který se na postu velitele koncentračního tábora v Osvětimi situoval do role jakéhosi ředitele továrny na zpracování „lidského odpadu“. Největší nebezpečí se skrývá právě v jemu podobných lidech, kteří žijí kolem nás, připraveni slepě vykonávat rozkazy vyšších autorit. (Založil/a: Mara)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

achilles
100% 100% 100% 100% 100%
  6. 10. 2014, 15:05
Vydařené dílo o tak diskutované osobě jako byl Rudolf Höss. Velice připomíná Merleho dílo Smrt je mým řemeslem. Toto dílo je však spíše zaměřené na fakta a to opět člověkem trochu více zatřese, ty čísla prostě mluví za vše a je potřeba si je stále opakovat. Buďme rádi, že žijeme nyní, ale nezapomeňme. Nikdy.
schumick
100% 100% 100% 100% 100%
  15. 8. 2013, 16:46
Velmi precizně a faktograficky zpracovaný životopis Rudolfa Hösse. Autorovi se povedlo vylíčit poměrně objektivně a bez jakkoli zaměřených předsudků etapu života muže, ve které zanechal svoji nesmazatelnou stopu v lidských dějinách.
Kniha dává každému možnost udělat si vlastní názor, což je u portrétů nacistických osobností méně obvyklé. Za to patří autorovi můj velký dík.