Coldheart Canyon

Poprvé vydáno celosvětově: 2001

Classic - 2006
ISBN: 80-86707-38-5

Classic (2006) 80-86707-38-5 616

Po neúspěchu svých posledních filmů se slavná filmová hvězda Todd Pickett rozhodne, že si nechá provést chirurgický zákrok v zoufalé naději, že získá zpět ztracenou krásu. Ale zákrok se nezdaří. Aby se ukryl před fanoušky a hlavně před tiskem, který by jeho pověst rozcupoval na kousky, kdyby se dozvěděl o operaci, uchýlí se Todd na místo, které není na žádné mapě Hollywoodu, a tím je: Coldheart Canyon. A tady, zatímco si léčí svá zranění a zoufalství, objeví, co tak dlouho skrývala minulost Továrny na sny: svět na hranici mezi životem a smrtí, realitou a iluzí, kde pobývají slavné legendy zapomenutého Hollywoodu... (Založil/a: jamalka)

Lecter
  2. 6. 2015, 14:10
Úžasná fantazie,dám pět hvězd za příběh,napětí a všechny mistrovské scény.Hodně se mi to líbilo a ikdyž tato kniha nebyla o hrůzném strachu naprosto mě pohltila od prvních stránek.Nečekala bych,že mě tam něco dojme a budiž klidně slabší,za mě další plus.
Mariana.
  27. 10. 2012, 17:01
Beru to jako že jsem to přečetla.. Sic mi zbývá asi 90 stran, ale Barker už se všemi hlavními postavami udělal, co udělal =)).. Na mě příliš temné. Měli bychom si náš svět tvořit jako spíše Světlé než Temné místo k žití...
Methat
  9. 6. 2015, 13:49
Aj keď Barker napísal hororový román Coldheart Canyon až v roku 2001, kniha má silnú atmosféru, ako keby ju písal v päťdesiatych rokoch minulého storočia. Je to moja prvá kniha od Barkera a môžem napísať, že autor sa čitateľa snaží už od začiatku šokovať - a celá jeho kniha tak pôsobí. Rozhodne si neberie žiadne servítky, kniha je plná sexuálnych, násilných, či iných nechutných scén. Celý príbeh sa točí okolo tzn. "Továrne na sny" menom Coldheart Canyon, kde sa po neštastnej operácii odoberie hlavný hrdiny knihy - Todd Pickett a zažije tam zvláštne veci. Príbeh je pekne stupňovaný a na rozdiel od Kinga, ktorý šetrí takýmito rôznymi zvrátenými scénkami a necháva si všetko na koniec, Barker je iný - topí čitateľa v nechutnostiach a čitateľ chce pravdaže viac. Naozaj by ma niektoré násilnosti alebo nechutnosti ani v najhoršej nočnej more nenapadli - v tomto je Barker pred Kingom. Obálka knihy, aj keď sa mi osobne nepáčila, dodávala knihe väčšiu atmosféru hollywoodskeho sveta. Okrem toho sa mi aj páčilo, čo o knihe napísali taký King alebo Tarantino.

Quamquam in fundis inferiorum sumus, oculos angelorum tenebimus. (Ačkoli jsme v ůtrobách pekla, můžeme mít oči andělů.)

,Myslíte si, že psi nepřijdou do nebe? Říkám vám, že tam budou dlouho před námi.´