Posedlost

Poprvé vydáno celosvětově: 2007

Domino - 2007
ISBN: 978-80-7303-371-2

Domino (2007) 978-80-7303-371-2 378

Drobná, přemýšlivá, zasmušilá dívenka. Alespoň tak si Alex vybavoval Tanyu Bigelowovou z dob, kdy byla jeho pacientkou. Nyní, jako devatenáctiletá dívka, musí znovu řešit problém, který k jejímu věku nepřísluší - a s nímž by si pravděpodobně neporadila většina lidí. Tanyina adoptivní matka Patty vyjevila na smrtelné posteli děsivé tajemství: spáchala vraždu. Tanya tomu nechce uvěřit, a tak se v zoufalství obrátí na Delawara. Ani Alex nedokáže přijmout myšlenku, že by oddaná matka a laskavá zdravotní sestra byla schopna tak hrůzného činu. Zpočátku se spíše přiklání k myšlence, že za doznáním je omámení z léků nebo neopodostatněný žal nad smrtí některého pacienta. Pro klid v Tanyině duši se ale rozhodne zjistit, jestli se zmíněný zločin vůbec stal. Spolu s Milem Sturgisem se při pátrání ocitají v předměstských brlozích i luxusních rezidencích, kde pomalu skládají mozaiku nepokojného života obou žen. Odpověď na otázku, zda Patty skutečně spáchala vraždu, však naleznou teprve ve chvíli, kdy jim až příliš skutečný vrah ukáže, kde je pohřbena celá řada hrůzných tajemství - a také mrtvých těl. Možná se i tentokrát ukáže, že pomsta je nesmrtelná... (Založil/a: mvesper)

tomdra
  27. 10. 2013, 15:43
Tato kniha mě vůbec nebavila, takže jsem ji nedočetl ani do poloviny. Takže tuto knihu nebudu ani hodnotit.
aywa
  25. 3. 2015, 12:04
s vypětím všech sil jsem dočetla až ke straně 150 a pak knihu rezignovaně odložila. jménu kellerman se asi už budu vyhýbat.