Mysterium

Originální název: Sacrament

Neokortex - 1998
ISBN: 80-902230-4-4

Neokortex (1998) 80-902230-4-4 418

Will Rabjohns má všechno. Je hezký, slavný a vážený a je největším fotografem života v přírodě na světě: jeho snímky jsou výrazem krásy a tragédie přírody v její největší syrovosti. Ale Will je pronásledovaným člověkem, hnaným, aby riskoval svůj život při provozování svého umění; je to honba, jež ho zavede do téměř smrtelného střetnutí s ledním medvědem. Osud se však s Willem dosud nevypořádal. V komatu si vzpomíná a znovu prožívá zárodečnou událost svého dětství: setkání s dávnými a děsivými silami, jež mu odhalily tajemství v srdci přírody. Rovněž znovu prožije své hořce sladké dospívání: ranou smrt svého bratra, mytická období léta v Anglii, přátele, jež miloval a ztratil… Když se probudí, ví, že se musí vrátit do svého domova v Yorkshiru, aby začal obnovný proces zotavení své duše a střetl se s jádrem temnoty v podstatě svého dětství. Přitom musí znovu rozdmýchat zanícenost a víru tohoto dětství, neboť se má pustit do boje nejen za svou vlastní osobu, ale za každého člověka na této planetě a za každé zvíře, jež na ní dýchá.

Mysterium je román pro každého, kdo kdy měl tajemství a rodinu a miloval svět přírody. (Založil/a: jamalka)

hladass
  22. 1. 2016, 9:18
Ať si říká kdo chce, co chce, Mysterium je výborná, silně depresivní kniha... Jak už je Barkerovým dobrým zvykem, v Mysteriu se vyskytuje mnoho dobře napsaných, tajemných postav, nezvykle jednoduchý až přímočarý příběh a samozřejmě vše má silně homosexuální podtext... Což mě sice chvílemi až děsilo, ale co už... Mysterium rozhodně doporučuji...
Vorobok
  16. 3. 2015, 20:24
Ač spousta lidí tuto knihu zařazuje mezi nejhorší Barkerova díla, tak já ji řadím mezi ty nejlepší. Částečně možná proto, že jsem zkrátka chtěl, aby se mi kniha líbila. Mysteriózní a tajemný původ Jacoba a jeho ženy, výskyt Lorda Foxe, Dóm Světa, to všechno tomu jen napomáhá. Uvidíte sami.
kapybara
  7. 11. 2016, 20:08
Škoda nekvalitního (místy až bolestivého) překladu. Jinak považuji Mysterium za jednu z nejlepších Barkerových knížek.
Dovedu si představit dokonalou vizuální podívanou, kdyby knihu zfilmoval Alex Proyas.