Neodpočívej v pokoji

Poprvé vydáno celosvětově: 2007

BB art - 2008
ISBN: 978-80-7381-376-5

BB art (2008) 978-80-7381-376-5 408

Kdysi vážený psychiatr Daniel Clay se postrádá po celá léta poté, co vyšly na světlo hrůzy, kterým byly vystaveny děti svěřené mu do péče. Jeho dcera Rebeka, která je přesvědčena o otcově smrti, se pokouší vyrovnat s jeho tíživým odkazem. Křehká rovnováha jejího klidu však nemá dlouhého trvání. Někdo se po Danielu Clayovi začal vyptávat, někdo, kdo nevěří, že je mrtvý – mstitel Merrick, otec a nájemný vrah v jedné osobě, který je posedlý touhou dopátrat se pravdy o zmizení své dcery. Rebeka si najme soukromého detektiva Charlieho Parkera, aby ji Merricka zbavil. Merricka však není možné zastavit. Sám Parker se záhy ocitne polapen uprostřed mezi těmi, kdo si přejí odhalit pravdu o Danielu Clayovi, a těmi, kdo touží, aby zůstala za každou cenu skryta. Působí zde však ještě jiné síly. Někdo to Merrickovo pronásledování podporuje, někdo, kdo je přízrakem z Parkerovy minulosti. Merrickovy činy pak vylákají ze stínů i ostatní účastníky tohoto dramatického příběhu, téměř neviditelné postavy dychtící po vlastní pomstě, bledé přízraky vznášející se nad šiky mrtvých, přízraky, co nespočinou nikdy v pokoji. Přicházejí Dutí muži, muži bez tváře… (Založil/a: jamalka)

jehlaspichlas
  10. 8. 2011, 12:33
Podle mne je to průměrný chandlerovský psychothriller hraničící s hororovými avšak neoriginálními náměty, které by mne uspokojily. Snad jediným tématem, které mne zcela zaujalo je o zneužívání dětí (respektive tady pedofilními lidmi). Jinak román beru za
absolutní průměr.
Gigant
  14. 1. 2014, 21:17
Autor se pro tentokrát hodně zaměřil na oblast, ve které dominuje, a to sice zkoumání minulosti. Skvěle vystavěný příběh s postupně se spojujícími nitkami, které vedou (již klasicky) ke znamenitému závěru. K dobru přičítám vkusné zásahy nadpřirozena, které lze poměrně snadno pojmout v rámci dějě.

4* - 85/100.
bratr_jezek
  12. 12. 2013, 13:08
Motiv s "dutými muži bez tváře", jsem tak úplně nepochopil. Charlie Parker by se možná měl vrátit k Rachel, určitě by mu to podle mne přineslo vnitřní klid.
LucillaPeters
  12. 7. 2015, 21:31
Pro me osobne trochu hur stravitelnejsi, ackoli forma zustala stejna. Ale zapletka opet dotazena k vynikajicimu finale, takze spokojenost prevazila.