Evropská integrace bez iluzí

Evropská integrace bez iluzí
Originální název: Evropská integrace bez iluzí

Knižní klub - 2011
ISBN: 978-80-242-3326-0

Knižní klub (2011) 978-80-242-3326-0 152

Kniha prezidenta republiky je pokusem podívat se v dnešní neklidné situaci na Evropu bez růžových brýlí. Autor podává stručný náčrt více než půl století evropské integrace, popisuje dnešní situaci, kterou považuje za nestabilní, neudržitelný mezistav, snaží se na pravou míru uvést reálné přínosy integrace. Východisko vidí v transformaci jak evropského sociálně-ekonomického systému, tak evropského integračního modelu. Navrhuje návrat od ekologicko-sociálně tržní ekonomiky k trhu a od shora dirigované unifikace Evropy k aktivní spolupráci evropských zemí. (Založil/a: nef7)

Václav Klaus Václav Klaus
*19.06.1941

blacks
  12. 1. 2013, 12:23
Se spoustou názorů a argumentů na EU bych s panem Klausem souhlasil, líbí se mi, že většinu podal relativně střízlivě a pochopitelně i pro ekonomické nevzdělance. Nemám na něm však rád dvě věci (které nebyly v knize tak výrazné) a to: snaha být za každou cenu v opozici, to i kdyby měl soupeř náhodou pravdu a vychvalování svých názorů častěji, než mi přijde vhodné. Jinak kniha je jak jsem řekl srozumitelná, vcelku čtivá a stojí za přečtení.
hafityhaf
  28. 2. 2013, 16:43
Tuto knihu by si měli přečíst všichni slepí příznivci co nejrychlejší evropské integrace. Jsou v ní prezentovány logické a ucelené argumenty, které velmi často nejsou jinde zveřejňovány - proč asi...?
Lupen37
  9. 5. 2012, 10:11
Klausovy argumenty jsou logické a selským rozumem pochopitelné (přestože jsem musel několik výrazů z knihy dohledat na wikipedii). Jeho hodnocení a přirovnání směřování EU k Orwellově utopistickému režimu z knihy 1984 je znepokojující, ale přesto mne mate, že je prezident Klaus jedním z mála lidí, kteří jdou proti proudu europeismu. Je snad málo lidí s takovou odvahou či zdravým rozumem anebo je pravda úplně jinde? Jako laik to nedokážu dost dobře posoudit.
jarcek88
  8. 3. 2012, 23:35
Co si budeme povídat. Střídmý, otevřený, ucelený a hlavně prozíravý postoj k Evropské unii, její historii, současnosti a budoucnosti. Investovaných peněz nelituji, naopak. Klaus jako jeden z mála, který nepatří v rámci EU k pouhým zvedačům rukou, se mi líbí.