Bez slitování

Epocha (2009) 978-80-7425-002-6 264
(Založil/a: jezinkaa)

Barabura
  12. 11. 2015, 9:36
No, kniha je to pěkně podrobná a má reportážní charakter. Celou dobu jsem di říkala, že ta paní Líba je asi blbá, když už od začátku se jí chlapec nepozdával a pak takovou dobu se od něj nechala terorizovat. Dokonce trpěla i to, že se choval hnusně k synovi. Nemůžu si pomoct, ale mám pocit, že nese velkou vinu na tom co se stalo. Měla řešit problém s manželovým magorským chováním dřív a mohlo se zabránit této velké tragédii.
Arrietty
  22. 1. 2015, 13:55
Asi nejsilnější kniha, jakou jsem kdy četla. Každá máma ví, jaká obrovská práce a námaha to je vypiplat takového malého človíčka. Někteří chlapi jsou schopni zabít i své vlastní dítě, aby ublížili partnerce. Pan Dolejš neměl asi všech pět pohromadě. Normální člověk přece vědomě neublíží žádnému dítěti, ať už vlastnímu nebo cizímu. Doufám, že se smaží v pekle. Děti by neměly sloužit nenávidějícím se rodičům jako rukojmí. To co prožila paní Líba bych v životě zažít nechtěla a pevně doufám, že mě nic podobného nepotká. Je to silná a obdivuhodná žena.
karce
  23. 2. 2012, 12:04
Neskutečně šokující příběh vřazdy dvou dětí svým vlastním otcem. Obdivuji Líbu ( maminku obou dětí ) za neskutečnou odvahu, statečnost, vůli najít je i na vlatsní pěst a chladnou hlavu po celou dobu vyšetřování. Divím se chladnosti a útočných narážek na Líbu ze strany Aloisy rodiny ( otec dětí ).
jezinkaa
  18. 1. 2012, 23:10
Výjimečný příběh skutečného zločinu, který změnil zákon ve prospěch oběti. Zločin chladnokrevně spáchal otec psychopat – na svých, nic netušících dvou dětech. Kniha je dramatickým příběhem rodiny.