Polibek smrti

Polibek smrti
Originální název: Dark Hollow
Poprvé vydáno celosvětově: 2000

BB art - 2007
ISBN: 80-7257-418-3

BB art (2007) 80-7257-418-3 296

Mladá žena Rita Ferrisová a její malý syn umírají rukou neznámého vraha. Pro Charlieho Parkera to znamená oživení bolestných událostí z minulosti.
Ještě se nedokázal vyrovnat se ztrátou své ženy a dcerky, ani s událostmi spojenými s pronásledováním jejich vraha.
Charlie Parker, jemuž přátelé přezdívají „Bird" se vrací na sever do studeného Maine, kde prožil mládí. Svým návratem ale znovu oživí události z minulosti, které dosud nebyly objasněny. Snaží se najít Billy Purdua, exmanžela Rity Ferrisové, který je v tomto případě podezřelým číslo jedna.
Případy vražd se ale množí a začíná být zjevné, že po stopách Billyho Purdua jde ještě někdo, kdo zná Birda téměř tak dobře, jako se zná on sám. Odpověď na celou záhadu je úzce spojena s událostmi, ke kterým došlo před třiceti lety, kdy Birdův dědeček zkřížil cestu mytickému vrahovi – Calebu Kylovi. (Založil/a: jamalka)

Bernadette
  8. 3. 2016, 23:43
Tak jsem se rozhodla přečíst si první díly série. Hrubá chyba. Pokud lze v následujících dílech označit překlad za nekvalitní, překlad tohoto konkrétního dílu by si zasloužil označení naprosto příšerný. Doslovné překládání vět, které mají ve skutečnosti úplně jiný význam, děsivé nenavazující dialogy... Jo a Charlie se chová jako pako...
hladass
  15. 11. 2016, 7:55
Druhá kniha o Charliem Parkerovi sice vysoce nastavenou laťku prvního dílu nepřekonala, ale i tak se pořád jedná o velmi čtivou knihu, která se sice trochu pomaleji rozjíždí, ale drtivě finišuje... Napínavý příbeh se zajímavým rozuzlením, který neskutečně sráží děsivě špatný překlad... Začínám zvažovat, zda nebude lepší další díly si přečíst v originále...
bratr_jezek
  12. 12. 2013, 12:56
Další excelentí případ Charlieho Parkera míchá čtenáři koktejl z akce, detektivky a mystického mrazení v podobě Parkerova vidění světa s náhledem do světa "mrtvých"
LucillaPeters
  12. 7. 2015, 21:22
Latka se nijak nesnizila, clovek se porad dokaze u knih bat. Clovek plne doceni autoruv styl psani a vypraveni a je naprosto vtazen do deje ...
luchom
  11. 6. 2011, 17:10
Ze začátku pomalý rozjezd, ale nakonec je kniha plná napětí a zajímavého rozuzlení. Perfektní čtivé.. Doporučuji všem komu se líbí tento styl, bezva detektivní příběh.