Devátý dotek

Devátý dotek Originální název: Devátý dotek : autentický deník

Dryada - 2011
ISBN: 978-80-87025-28-4

Dryada (2011) 978-80-87025-28-4 224

Kniha je opravdovým živým zachycením událostí jedné rodiny v domku za Plzní, v Ovečkově - muž a žena, čtyři děti, dva psi, kočky a šest ovcí. Deník vypráví velice intimní zpověď ženy, která se v úterý 24. listopadu dozví, že se její muž již nevrátí z práce, tak jako každý den ve čtyři hodiny odpoledne, protože se stal obětí nezaviněné dopravní nehody. Máma čtyř dětí, z nichž tříletá Klárka rok a půl bojuje se svalovou atrofií, si píše po ztrátě svého muže deník o všech přicházejících událostech, myšlenkách a pocitech. Den po dni, přímo v daném okamžiku, vypráví o smutku, ale i touze žít dál a milovat.
Protože když nechcete být do konce života nešťastní, musíte s tím něco udělat...
Kniha se sice jmenuje Devátý dotek, ale doopravdy je utvářena z tisíců doteků, obyčejných i těch zcela neobyčejných. Smutných, radostných, komických, tragických - nevybíráme si je, nelze si je vymyslet - to je život. Až s touto knihou pochopíte, že kdykoliv všechno může být doopravdy jinak, už od příštího rána.
"Už nikdy nebudeme stejní jako předtím. Už nikdy nebude nic jako dřív."
"Nejraději bych tuhle knihu nikdy nenapsala." Mirka Šimková, autorka (Založil/a: petuushkaaa)

Mirka Šimková Mirka Šimková

Rosie5
  28. 9. 2016, 12:59
Také jsem knihu přečetla jedním dechem. Zajímavě a jistě pravdivě popsané autorčiny pocity po smrti manžela. Skláním se před odvahou a vytrvalostí s jakou zvládá život s dětmi ,dokonce jedním postiženým a ještě má na starosti malý statek ,který si s manželem pořídili a nechce se ho vzdát .Velmi dojemný příběh,člověk si při takovém čtení docela přehodnotí i svoje priority .
ctenarka
  10. 8. 2012, 22:09
Ačkoli autorka není spisovatelka (zatím), knihu jsem přečetla jedním dechem. Velmi dobře se čte,zachycuje skutečný příběh ženy, která prožívá reálný smutek po smrti svého manžela a zároveň musí dál fungovat kvůli svým čtyřem dětem...Je to dojemný, místy i lehce veselý příběh. Původní předlohou ke knize je autorčin blog, kde popisuje život své rodiny podrobněji a jednotlivé zápisy jsou doplněny fotografiemi.