Černý anděl

Poprvé vydáno celosvětově: 2005

BB art - 2006
ISBN: 80-7341-798-7

BB art (2006) 80-7341-798-7 404

V ulicích New Yorku zmizí mladá žena. Ti, kdo mají na svědomí její smrt, se domnívají, že na ní nikomu nezáleží a že ji nikdo nebude hledat. V tom se mýlí. Se zabijákem Louisem ji váže pokrevní pouto. Louis je pravou rukou soukromého detektiva Charlieho Parkera. A Louis roztrhá na kusy každého, kdo se mu postaví do cesty v pátrání po ztracené příbuzné.
V průběhu Louisova zběsilého pátrání si však Parker začíná uvědomovat, že Alicino zmizení je součástí záhady mnohem starší. Té, která je spojena s jednou kostnicí ve Východní Evropě, ale také s krveprolitím ve francouzském klášteře v roce 1944 a v pátrání po mytické metě, již po staletí hledají ti, kdo propadli zlu: po Černém andělu.

A přesto je Černý anděl něco víc než pouhý mýtus. Je při plném vědomí. Sní. Je živý.
A lidé nejsou ti jediní, kdo po něm pátrají… (Založil/a: jamalka)

Samael
  28. 3. 2013, 22:22
Tajemné,napínavé a místy i mrazivé.Jen škoda,že je tam i pár hluchých míst přes které se čtenář musí přenést(není jich moc).
Gigant
  14. 1. 2014, 21:12
Českého čtenáře potěší, že je do dějě zapletena i naše země. Přestože Connollyho kvalita neklesá, z nějakého důvodu si už přesně nevybavuji, o čem kniha byla. To je částečně způsobeno tím, že jsem jen člověk, nicméně zčásti tím, že kniha nevybočuje směrem nahoru. Hodnotím ji tedy jako nejslabší z celé série.

3* - 70/100.
bratr_jezek
  12. 12. 2013, 13:07
Mrazivá nálada až hororově laděná s nečekaným pachatelem tentokrát zamotá hlavu nejen Charliemu Parkerovi, ale i jeho pomocníkům, Angelovi a Louisovi.
mauvais-ange
  28. 11. 2013, 23:07
Toto byla první kniha, kterou jsem od Johna Connollyho četla a tím vlastně začalo mé nadšení z jeho knih. Kniha je výjimečná tím, že se děj částečně odehrává v Kutné Hoře, v kostnici, ta popsaná atmosféra tam je super. Stejně jako atmosféra celé knihy, záhadné, místy nadpřirozené, prostě povedené.
Janiska
  27. 5. 2010, 13:11
Na tuto knihu jsem zvědavá, mám ji doma, dostala jsem ji od své sestry, ale ještě jsem se k ní nedokopala, protože mi do cesty vždy vstoupí nějaká jiná kniha, které dám přednost :-) nechcete někdo podat blžší popis???
Cayenne
  16. 2. 2013, 20:42
Jedna z mých neoblíbenějších knih od Connollyho. Svůj podíl na tom má asi fakt, že se částečně odehrává i u nás a byla mimo jiné inspirována autorovou návštěvou kostnice v Sedlci. K tomu napětí, vynikající zápletka a autorův specifický styl psaní, který mě uchvátil už dávno - co víc si přát? :)
LucillaPeters
  12. 7. 2015, 21:21
Prvni kniha, kterou jsem od Connollyho cetla a ani po letech ji nemam co vytknout. Patricna davka tajemna, napinavosti, skvele vykreslene charaktery. Ja byla spokojena se vsim vsudy.
Mike22
  13. 1. 2013, 14:23
Knihu jsem právě dočetl. Všem doporučuji ! Chvílema mi naskakovala husí kůže, jak perfektně autor rozepsal danou situaci. Opravdu povedená :)