Všechny sny světa

Všechny sny světa Originální název: Tous les reves dumonde

Ikar - 2011
ISBN: 978-80-249-1693-4

Ikar (2011) 978-80-249-1693-4 480

Pokračování románu Bílá vlčice zavede čtenáře do Berlína roku 1945, okupovaného vítěznými spojeneckými armádami. Xeňa Fjodorovna Osolinová opouští Paříž a hledá mezi troskami německého hlavního města svoji životní lásku, Maxe von Passau. Ten se však vrátil z koncentračního tábora zlomený a teprve se musí vyrovnat se ztrátou nejbližších přátel a vybudovat si novou existenci. O štěstí a lásku usiluje také nová generace jejich dětí a přátel. (Založil/a: dun)

Keatin
  19. 11. 2012, 7:34
Nastavovaná kaše. Moc mě mrzí,že to musím napsat, nicméně, první díl to nepřekonalo.:( Můj názor je, že už si autorka mohla odpustit pokračování, které je plné "náhod", osudových setkání ...vše mi připadalo, jako by moc tlačila na pilu a snažila se, aby jí to všechno zapadalo do sebe. Nevím, prostě mě to až unavovalo, že se setká uprostřed Berlína někdo, kdo se znal s někým, kdo nikdy nebyl v Berlíně apod. Kdyby to byla záležitost jednoho hrdiny, ale ono je to protkáno celou knihou. A vše to navíc omlouvat fatálností osudu? Proč? Určitě knihu hodnotím kladně co se týče atmosféry doby a popisu dějin zapracovaných do příběhu, takže to bylo stravitelnější, nicméně, štvalo mě, že se děje vše s tak neuvěřitelnou přesností. :( A hlavně, takto si osudovou lásku opravdu nepředstavuji. Proto jen 3 hvězdy.
estrellita
  5. 7. 2012, 1:30
Dokonalé! První díl Bílá vlčice, byl skvělý, ale pokračování je ještě mnohem lepší..přes slzy ani nemůžu pořádně napsat hodnocení, právě jsem knihu dočetla, nemohla jsem se odtrhnout..Dávám pět hvězdiček, protože jich bohužel nejde dát víc a vkládám i mezi oblíbené. Autorka má veliké nadání, doufám, že si od ní v budoucnu budu moct ještě něco přečíst...
marta-b
  15. 7. 2012, 15:00
Úžasná knížka plná silných příběhů a životních osudů! Taky řadím mezi oblíbené knížky a dávám 5/5, protože jsem se ani chvilku během čtení nenudila a bylo to vážně poutané čtení. Příběh Xenie Osolinové určitě stojí za přečtení. A musim říct, že postava Dimitrije Kunina mi nepůjde z hlavy stejně jako třeba hrabě Vronskij :O) O Maxi von Passau nemluvě ...
rosa_linda
  3. 10. 2013, 11:07
Na rozdíl od anotace nakladatele bych knihu rozhodně neoznačila jako strhující román – zhruba od poloviny totiž začíná děj pokulhávat a objevuje se nepřeberné množství náhodných, zcela nepravděpodobných setkání lidí, kteří prostě jen v onu správnou chvíli jsou na správném místě a setkají se s tou pravou osobou… Navzdory zcela odlišné rodinné či geografické historii se všichni nakonec šťastně sejdou na konečné slavné vernisáži fotografií v New Yorku, a to kupodivu nečekaně i někteří mrtví (na pozapomenuté fotografii, jak jinak!). Na druhé straně bych jednoznačně vyzdvihla schopnost autorky vylíčit velmi sugestivně atmosféru doby a prostředí, obzvláště pasáže z Berlína, ať již z konce války, či z rozděleného Berlína poválečného, podle mne čtenáře jednoznačně vtahují do děje mnohem více, než samotné zápletky. Za to a za nepopiratelnou čtivost dávám nakonec čtyři hvězdičky.