Berimbao

Originální název: Berimbao

Host - 2002
ISBN: 80-7294-045-7

Host (2002) 80-7294-045-7 144

Povídky plné ironie, nadsázky a černého humoru čerpají náměty ze situací, jejichž absurditu až bizarnost si mnohdy v každodenním shonu ani neuvědomujeme. V příbězích, jež se odehrávají v nejrůznějších částech světa a na nejrůznějších úrovních, autor karikuje nejen klišé, ale i postavy masové kultury a mediálního světa vůbec.
(www.mlp.cz) (Založil/a: al-ma)

Skiol Podraga Skiol Podraga
*??.??.1965

LeaLea
  8. 3. 2012, 13:03
Knížka tak rozmanitá, že si v ní najde tu svou povídku asi každý. Autor sice vystihuje absurdnosti každodenního života, ale občas mi připadá, že neví, co si s nimi vzápětí počít. Moc knih v podobném stylu načteno nemám, a proto nechci ostře kritizovat, ale u spousty povídek mi chybělo rozuzlení, protože autor těsně před ním povídku uzavřel. Bez toho mi připadaly některé kousky úplně o ničem. Zvlášť ke konci - jako by autor jen plkal o ničem, aby se přiblížil sto padesáté stránce a mohl skončit. Jindy jsem se ale zasmála. Povídka o křížovkářích je nepřekonatelná! Povídky na sebe až na výjimky vůbec nenavazují, a tak není při čtení na škodu, že se některé povedly a jiné už míň. Jak už jsem psala, každý si najde tu svou, i kdyby byla jen jedna či dvě.