Bílá cesta

Poprvé vydáno celosvětově: 2002

BB art - 2003
ISBN: 80-7257-947-9

BB art (2003) 80-7257-947-9 328

V Jižní Karolíně čelí mladý černoch obvinění ze znásilnění a vraždy Marianne Laroussové, dcery jednoho z nejbohatších mužů ve státě. Jde o případ, se kterým nikdo nechce mít nic společného, případ s kořeny v prastarém zlu, a to je specialitou soukromého detektiva Charlieho Parkera.
Jenomže Parker ještě netuší, že se ocitne přímo uprostřed nejhrůznější noční můry, krví zalité snové krajiny s přízrakem ženy v bílé kápi, černým autem vyčkávajícím na pasažéra, který nikdy nedorazí, a spiknutím přátel i nepřátel v okolnostech a dění obklopujících smrt Marianne Laroussové. Tohle už není jen obyčejné vyšetřování. To je sestup do černé díry, konfrontace s temnými silami, které ohrožují vše, na čem Parkerovi záleží: jeho přítelkyni, jeho nenarozeném dítěti, dokonce i jeho duši...
V cele daleko na severu zatím fanatický kazatel Faulkner chystá Charliemu Parkerovi hroznou pomstu, jejímiž nástroji se mají stát titíž muži, které Parker nahání, a zvláštní, hrbaté stvoření, které hlídá své poklady zakopané na břehu řeky: neodhalený masový vrah Cyrus Nairn. Co nevidět dojde ke konečnému zúčtování jak v jižanských bažinách, tak v severských lesích, dvou navzájem vzdálených místech, které mají jednu vlastnost společnou: jsou to místa, kde se cestičky živých a mrtvých křižují.
Je to místo, kterému se říká Bílá cesta. (Založil/a: jamalka)

Gigant
  14. 1. 2014, 21:07
Dílo protentokrát nabralo hoodně filosofický rozměr, což z mého pohledu mírně ubírá na kvalitě. Nicméně stále velmi solidní práce, Faulkner a Cyrus Nairn k nezapomenutí.

4* - 75/100.
bratr_jezek
  12. 12. 2013, 13:06
Mrazivá mystika ve střetu světa živých a mrtvých má podobu osamoceného detektiva Charlieho Parkera. Tento mezník ovlivněný přízraky mrtvé dcery a ženy je nucen kráčet po "bílé" cestě, aby odhalil další zlo
maillard
  8. 6. 2016, 15:44
Nejlepší kniha Johna Connollyho. Jeden z nejlepších krimi příběhů v historii literatury. To je Bílá cesta. To je místo, kam přichází spravedlnost, kde živí i mrtví kráčejí bok po boku. Je všude, zahrnuje v sobě všechno. Jsme na ní a jsme její součástí.
LucillaPeters
  12. 7. 2015, 21:29
Zapletka vyborne vymyslena, skvele popsane. Opravdu jsem se u tehle knihy bala. Osobne povazuji treti a ctvrty dil ze serie za nejlepsi.