Lidská skvrna

Mladá fronta - 2009
ISBN: 978-80-204-1764-0

Mladá fronta (2009) 978-80-204-1764-0 424
Volvox Globator (2005)

V Lidské skvrně otevíráte strhující příběh univerzitního profesora sraženého jediným drobným přeřeknutím z vrcholu životní dráhy do propasti ponížení a zostuzení. Drama člověka, jenž se v jednasedmdesáti letech vzepře všemu, co mravokárci považují za slušné a spořádané, se na čtenáře valí v mohutném proudu jazykově nesmírně bohatého vyprávění prokládaného komentáři, postřehy a paralelami. Rothovi se na osudech Colemana Silka daří naprosto přesvědčivě ilustrovat nejen paradoxy dnešní doby, ale celou komplexnost lidského údělu od antiky po dnešek a zhutnit své celoživotní zamýšlení nad smyslem či nesmyslností naší existence. Lidská skvrna je nesporně jedním z největších amerických románů dvacátého století. (Založil/a: jamalka)

Slarque
  15. 6. 2014, 14:40
Bohužel jsem nejdříve viděl film. I tomu navzdory jsem s odstupem sáhl po předloze a díky ní konečně pochopil, o čem to vlastně bylo. Vynikající román (a mizerný film)!