Oko na nebi

Poprvé vydáno celosvětově: 1957

Argo - 2011
ISBN: 978-80-257-0560-5

Argo (2011) 978-80-257-0560-5 240

Osm lidí, osm individualit. Mysl každého z nich obsahuje temná zákoutí, která zůstávají skryta pod jejich nenápadným zevnějškem. Co se ale stane, když se po nehodě částicového urychlovače ocitnou uvězněni v sérii halucinogenních světů, stvořených na míru jejich hodnotovým systémům? Ve svém raném románu Philip K. Dick nastoluje otázky subjektivního vnímání reality, (ne)možnosti poznání lidské osobnosti na základě vnějšího pozorování
a také víry v sebe sama. (Založil/a: Antonín)

DRALI
  9. 6. 2014, 19:32
Pro mne bohužel slabší Dickovka. Velmi dobrý nápad a zprvu i hezké čtení se změnilo v celkem "nudný" příběh. Nejvíc mne zarážejí dialogy vedené v příběhu, chvílemi vyznívající jako kdyby je psal dvanáctiletý kluk. Přitom kniha měla velký potenciál.. Dick mne baví, tato kniha bohužel spíše zklamání.
Silnica
  27. 3. 2012, 16:35
představte si, že se ocitnete ve světe-alternativní realitě, který je řízen hodnotami, postoji a názory někoho jiného, někoho z Vašeho okolí...další psycho-dickovina...znám minimálně xx lidí, v jejichž světě bych žít nechtěl, třeba v tom svém :-D