Spiknutí proti Americe

Originální název: The Plot Against America

Volvox Globator - 2006
ISBN: 80-7207-589-6

Volvox Globator (2006) 80-7207-589-6 420

Philip Roth ve svém novém románu rozpřádá fiktivní příběh vítězství Charlese A. Lindbergha v prezi-dentských volbách v roce 1940. Lindbergh, slavný letec, který roku 1927 jako první přeletěl Atlantik, poráží Franklina D. Roosevelta a stává se třicátým třetím americkým prezidentem. Jeho programem je však izolacionismus a pronacistická politika. (Založil/a: jamalka)

jirkam
  16. 8. 2012, 20:21
Velice slibný rozvoj, který však není dotažen do očekávaného konce. Jinak velice přijemné, záživné čtení, několik šokujících pasáží a pěkné vykreslení smýšlení židovské rodiny v ohrožení z pohledu malého dítěte.
Alouatta Caraya
  31. 1. 2011, 17:24
Zajímavá premisa, ale provedení jaksi pokulhává. Vypravěčem je sám autor, který s odstupem času vpomíná na své dětství v antisemitistické Americe, jenže detaily jeho rodinného života jsem shledala jako vleklé a nudné a jeho úhel pohledu coby malého chlapce značně omezující. Navíc mi přijde, že se všemi možnostmi zabrousit do alternativní reality Roth nezašel příliš do hloubky. Konec mi přišel antiklimatický a zklamaním.