Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Star Wars Omnibus: X-Wing - Eskadra Rogue

90%
5 4
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Star Wars Omnibus: X-Wing - Eskadra Rogue

Podtitul: Kniha první


Originální název: Star Wars: X-Wing Rogue Squadron 1

Nejnovější vydání:
BB art - 2012
ISBN: 978-80-7461-045-5
Počet stránek: 296
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 9x v přečtených
v knihovně 8x v knihovně
k přečtení 7x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
BB art (2012) 978-80-7461-045-5 296

Z nejlepších vesmírných pilotů povstalecké Aliance se v této sbírce příběhů stávají obránci Nové republiky. V čele týmu špičkových letců, známých po celé galaxii jako eskadra Rogue, stojí Wedge Antilles, hrdina bitvy o Endor!

Poprvé se setkáváme s Rogues a dozvídáme se, co se dělo v galaxii bezprostředně po Návratu Jediho, kdy se nejlepší piloti povstalců pustili do boje se zbytky Impéria a likvidovali veškeré jeho pokusy zastrašovat a ovládat galaxii.

Největší pozornosti se povstaleckým stíhacím pilotům asi dostalo v první polovině devadesátých let, kdy byl spisovatel Michael A. Stackpole vybrán, aby pro Bantam Books napsal několik románů z řady X-wing. Zároveň společně s Mikem Baronem napsal pro Dark Horse krátký komiks nazvaný X-wing: eskadra Rogue: Povstalecká opozice. Románová řada se rázem stala velkým hitem a nebylo se ani čemu divit, že z původní čtyřdílné minisérie X-wing: eskadra Rogue nakonec vznikla komiksová série, která čítala 35 sešitů!

Na úvod této knihy vás čeká příběh Velitel Rogue, ve kterém i těm nejotrlejším dojde, že ani po smrti císaře to Nová republika nebude mít lehké a stíhací piloty bude potřebovat více než kdy dříve!

V příběhu Opozice proti rebelům se rutinní mise nečekaně zvrtne a stane se z ní boj o celou planetu. Paradoxní je, že obyvatelé planety nenávidí Impérium úplně stejně jako povstaleckou Alianci!

Fantómová aféra líčí boje Rogues současně na několika frontách: s vlastní minulostí, o tajemnou technologii, ale také o holý život!

V závěru této knihy se skrývá Příručka X-wing eskadry Rogue, která je souhrnným průvodcem po komiksovém světě eskadry Rogue!

Tak neváhejte a nechte se vtáhnout do těch nejimpozantnějších vesmírných soubojů, jakých jste kdy v galaxii Star Wars mohli být svědky! (Založil/a: Antonín)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

matrosh
100% 100% 100% 100% 100%
  31. 3. 2012, 9:41
První příběh, Velitel Rogue, je spíš takový uvítací a slouží především k tomu, abyste se seznámili s hlavními hrdiny. Tento příběh vám hlavně dá jasně najevo, co vás čeká. Za prvé, že vás čeká veskrze moderně kreslený komiks (tedy ne žádná vykopávka z počátku 80.let) zasazený do prostředí stíhacích pilotů. Za druhé, že hrdinové této jednotky nejsou nesmrtelní bozi a že sestava jednotky se může v průběhu děje neustále měnit. Scenárista Haden Blackman sice občas zápasil s klišé, ale nakonec tuto představovačku postav zvládl na výbornou. Pokud jde o kresbu Tomáse Giorella, ta je přesně taková, jaká je pro komiksy Star Wars nejtypičtější: velkolepá a dechberoucí. V druhém příběhu, Opozice proti rebelům, už jsou karty rozdané a máte celkem jasno v postavách. O kresbu se postaral tentokrát Allen Nunis a je trochu více klasická, ale prokreslená a díky pestrému světu nenudí. Rogues mají tajnou misi na Gilparu a jsou konfrontovaní s podivnou situací. Místní odboj totiž bojuje jak proti impériu, tak i proti nové republice. V příběhu vás čeká hodně dějových zvratů a špionážních akcí a chvilku trvá zjistit, kdo stojí na které straně.
Pokud se o druhém příběhu dá říct, že vás daleko více vtáhne do děje a že si vytvoříte bližší vztah k postavám, které jste znali předtím pouze jako jména z vysílaček v původní trilogii, třetí příběh jde ještě dál. Fantómova aféra je především o Wedgeovi Antillesovi. Pokud byl předtím pro mě Wedge Antilles jenom pilot bez obličeje, který se na pár minut mihnul v původní filmové trilogii, tato kniha mu dala charakter a minulost a on se stal mou oblíbenou postavou. A to je na celé této sáze asi nejlepší. Za každou postavou se skrývá příběh a životní osud, který byl přímo nebo nepřímo ovlivněn tím, co jste mohli vidět na plátně a co je ještě lepší, jsou to příběhy, které stojí za to vyprávět. Mimochodem, kresba je opět výborná.
Kromě komiksů najdete v této knize i Příručku k eskadře Rogue, ve které jsou podrobnější popisy postav, jejich vzájemných vztahu, ale i používané technologie. Ale dejte pozor! Můžete se tady taky dostat k informacím, které se budou odehrávat až v dalších knihách o eskadře Rogue.