Druidova píseň

Originální název: The Druid's Tune

Synergie - 1997
ISBN: 80-901797-8-9

Synergie (1997) 80-901797-8-9 176

Rosemary a Jimmy, dva kanadští sourozenci, odjíždějí za trest na prázdniny ke strýcovi na zapadlý irský statek. Oba se však najednou ocitnou ve starověkém Irsku a z nevítaného výletu se stává strhující dobrodružství. Setkávají se s hrdiny irských mýtů a prožívají s nimi nejen válečné tažení Táin, ale i první lásku a opravdové přátelství. Postupně zjišťují, že se dávné obyčeje vzdáleně ozývají i v životě současných Irů, a nelehké zkoušky, jimiž procházejí, mění i jejich názory a pohled na život. Podaří se jim vrátit domů, do současnosti? (Založil/a: Islay)

O. R. Melling O. R. Melling
*1951

Deneb
  18. 7. 2014, 14:41
Kdybych se k té knížce dostala teď, nejspíš bych ji prolítla jako docela roztomilou dobrodružnou pohádku. Ale "prožila" jsem si ji v tom správném věku, kdy mi bylo asi tolik, jako Rose a Jimmymu. Takže pro mě už asi napořád zůstane srdeční záležitostí a zároveň tou "nejopravdovější" verzí Cuchullainovského mýtu.