Bandita, paťara a spol.
Originální název: Bandita, paťara a spol.
Poprvé vydáno celosvětově: 1969

Baobab - 2011
ISBN: 978-80-87060-52-0

Baobab (2011) 978-80-87060-52-0 280
Albatros (1969)

Tenkrát se ještě v Jordánském potoce lovili raci, na Klášterním náměstí se místo parkování aut hrály kuličky a otloukali špačky a na Dobytčák přijížděl pravidělně cirkus i pojízdné kino. Kluci znali křivolaké staroměstské uličky jako vlastní boty, sváděli urputné boje o klukovská území, stavěli si a dobývali hrady nad řekou a také popouzeli ctihodné táborské občany svými lotrovinami a darebáctvím. Táborských "Bylo nás pět" z pera táborského rodáka Václava Kaplického zůstalo dodnes živým a čtivým klukovským příběhem o přátelství, věrnosti a odvaze malých kluků, kteří sice povětšinou neměli boty, ale nikdy, opravdu nikdy se nenudili (Založil/a: milanr)

hojsa
  19. 2. 2015, 10:09
Tato kniha se stala mým dětským bestselerem. Četl jsem ji snad stokrát a když jsem četl knihu jinou, brácha si mě dobíral, že bych si zase měl přečíst "Klášteráky". Snadno se kluk vtělí do role jednoho z hrdinů a prožívá s ním všechny příběhy. Tuto knihu málokdo zná, škoda...