Potřeby pro sebevrahy

Poprvé vydáno celosvětově: 2007

Garamond - 2011
ISBN: 978-80-7407-125-6

Garamond (2011) 978-80-7407-125-6 144

Neuspěli jste v životě? S námi se vám zaručeně podaří zemřít! Komický román o tom, co se stane, když do rodinného podniku s potřebami pro sebevrahy, v němž vládne ponurá atmosféra a vrozený pesimismus, vtrhne nadšení a životní elán. Stane se totiž něco naprosto neočekávaného: z nepochopitelných důvodů se do tradičně pochmurné rodiny vedle nejstaršího Vincenta trpícího anorexií a migrénami a Marylin zatíženou snad všemi možnými komplexy narodí syn Alan, projevující od narození nespoutanou radost ze života a nezdolný optimismus. Na smutku založený rodinný podnik má své dny sečteny… (Založil/a: Blondie)

Jean Teulé Jean Teulé
*26.02.1953

zarran
  17. 4. 2012, 10:56
Právě jsem dočetla... a první dojem - zklamání... rozhodně jsem od toho čekala něco trochu jiného. Jen ještě nejsem schopná říct, proč přesně mne kniha nenadchla... pokud na to přijdu, doplním později.
Nikyz
  22. 1. 2013, 21:42
Ač knihu provázela temná atmosféra, hodně dobře jsem se u ní bavila:) Konec tedy opravdu nečekaný! Určitě si ji někdy přečtu ještě jednou. Líbila se mi také spisovatelova hra se slovy.
tvidatko
  25. 11. 2013, 9:41
Mám ráda morbidní podivnosti s přídavkem černého humoru, proto pro mě Potřeby pro sebevrahy byly takovým zklamáním. Nápad to je zajímavý, ale v praxi se nejednalo o nic hlubokého, zábavného a ani překvapivého. Je to jednoduchá oddechovka... až moc jednoduchá, tak trochu brak.
Blondie
  5. 6. 2012, 20:31
Od této knihy jsem sice čekala něco trochu jiného, ale přesto mě nadchla. Neuvěřitelný námět a navíc zpracovaný zajímavým způsobem. A ten konec! Něco pro mě... :D Je to zvláštní příběh a to je na něm tak úžasné, není totiž jako každý druhý v dnešní době...
vrata_papinakova
  26. 4. 2012, 9:25
Dočetla jsem taktéž a jsem nadšená! Spisovatel mne překvapovat svou vypiplanou fantazií do detailů. Schválně jsem knihu nečetla jedním dechem, protože jsem chtěla víc chvil, které mi zpříjemní den.