Kapucínská krypta

Originální název: Die Kapuzinergruft
Poprvé vydáno celosvětově: 1938

Odeon - 1969

Odeon (1969)

Významný rakouský spisovatel a žurnalista židovského původu zachycuje v románě životní otřes člověka, který s pádem rakousko-uherské monarchie ztrácí i životní orientaci. Potomek starého šlechtického rodu, vracející se zruského zajetí po první světové válce, shledává, že se v jeho podunajské vlasti všechno změnilo: hranice, lidé i životní formy. Tato skutečnost v něm vyvolá takový otřes, že kráčí celých dvacet let zahleděn do minulosti,symbolizované posledním místem odpočinku císaře Františka Josefa, kapucínskou kryptou, a po dvaceti letech stojí na prahu nové světové katastrofy bez nutné morální výzbroje. Dílo představuje volné pokračování nejznámějšíhoautorova románu Pochod Radeckého. (Založil/a: Bonolennes)

vladislaus
  12. 3. 2014, 19:44
V této knize je cítit nostalgie po Rakousku Uhersku, kterou já necítím a asi necítí většina Čechů. Začátek románu mne zaujal, ale pak mne už příběh bavit přestal.