Jeffersonova šifra

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Domino - 2012
ISBN: 978-80-7303-704-8

Domino (2012) 978-80-7303-704-8 450

Rukou vraha zemřeli čtyři američtí prezidenti. Došlo k tomu v různých dobách, za rozdílných okolností, zdánlivě bez souvislosti. Co když ale mají všechny čtyři atentáty stejnou příčinu? Co když za vším stojí jistá pasáž americké ústavy, o níž nemá téměř nikdo tušení?
Odpovědi na tyto otázky se snaží najít bývalý agent ministerstva spravedlnosti Cotton Malone. S nasazením vlastního života překazil atentát na současného prezidenta Dannyho Danielse a dostal se tím do střetu se Společenstvem, mocným a tajným bratrstvem založeným během války o nezávislost.
Společně s Cassiopeiou Vittovou se vydávají na smrtelně nebezpečnou misi, během níž rozluští šifru prezidenta Jeffersona. Ale ani zde jejich úkol nekončí: budou muset překonat ještě celou řadu úkladů, než proniknou k dokumentu natolik mocnému, že činí zlovolné Společenstvo neporazitelným… (Založil/a: margaritar)

Noctua
  1. 12. 2012, 18:09
Myslím, že je to jedna ze slabších knih. Příběh má zajímavý námět, ale snesl by o 100 stránek méně. Co mi tentokrát vůbec nesedělo, bylo neustálé přeskakování z jedné dějové linie do druhé. Nebylo to po kapitolách, nebylo to po stránkách, ale víceméně po odstavcích. Takže když na jedné dvoustránce vystřídáte 3 různé "příběhy" je to dost otrava. Myslím, že knize to na spádu a napínavosti nepřidalo. Konec? no přece berryovská klasika.... Deus ex machina.... Ukončení spletitého příběhu byl rychlý v pár řádcích. Tentokrát to bylo trochu zklamání pane Berry.
JaniVac
  8. 7. 2013, 21:59
Skvělá kniha, akční děj, nic se zbytečně netáhne - vtáhlo mě to do děje ihned po pár stránkach. Vřele doporučuji!