Originální název: The Haunted Hotel

ISBN: 80-205-0276-9

Svoboda - Libertas (NS Svoboda) (1992) 80-205-0276-9 138
Lidové nakladatelství (1971) 26-008-71 205
Práce (1964) 134

Anglický šlechtic, lord Montbarry, zrušil svatbu se svou snoubenkou, hodnou a milou dívkou Agnes a oženil se s hraběnkou Naronovou, starší vdovou s nevalnou pověstí a odjíždí s ní na svatební cestu do Benátek, doprovázen hraběnčiným bratrem a také průvodcem Ferrarim. Do Anglie se však brzy začnou dostávat podivné zvěsti o životě lorda ve starém benátském paláci. Průvodce Ferrari náhle beze stop mizí a sám lord umírá za podivných okolností na zápal plic. Časem se z paláce stane výstavní hotel, do kterého se na prázdniny vypraví celá početná lordova rodina - bratři, sestry, i Agnes. Ačkoliv cizí klienti hotelu si pobyt skvěle užívají, nikdo z rodiny zesnulého lorda není schopen přespat v jeho úmrtním pokoji. Zdá se, že v hotelu straší duch mrtvého lorda, který z jistých příčin nenaléza v hrobu pokoje. Náhle se v Benátkách objeví také vdova po lordovi, celou rodinou upřímně nenáviděná a proti své vlastní vůli je hnána k hrůznému přiznání...(zdroj:www.knihi.cz) (Založil/a: espacio)

Wilkie Collins Wilkie Collins
*08.01.1824 - †23.09.1889

jehlaspichlas
  11. 2. 2012, 18:41
Strašidelný hotel byl daleko čtivější než Měsíční kámen. Myslím, že autor vynechal zbytečných drobných scén, které děj zpomalují. Je to i tím, že The haunting hotel napsal v roce 1878 a Měsíční kámen roku 1868. A deset let je dlouhá doba, aby autor prošel
určitým vývojem. Dalším argumentem je, že tento román četl člověk v prvním desetiletí 21. století, v uspěchané době, kdy romány z 19. století bere jako pohádky pro malé děti ovlivněné tehdejším myšlením. Avšak tenhle příběh se mi docela líbil: měl spád, logiku
i rozumné vysvětlení.
cheyene
  19. 7. 2013, 11:11
Bohužel nemohu hodnotit lépe. Čtenáře sice potěší pěkné popisy prostředí Benátek, ale tak nějak mi přišlo, že se tu moc neděje, žádné extra napětí, závratná zápletka... Zajímavé byly ale asi poslední dvě kapitoly, kde se začal rozuzlovávat zločin.
lucias.svobodova
  21. 8. 2014, 9:35
PŘEČTENO JEDNÍM DECHEM. AUTOR VÁS OPRAVDU UDRŽÍ V NAPĚTÍ AŽ DO KONCE, VŘELE DOPORUČUJI.