Vražda jako společenská událost

Poprvé vydáno celosvětově: 2007

Jota - 2007
ISBN: 978-80-7217-499-7

Jota (2007) 978-80-7217-499-7 192

Upozorňujeme, že se na stránkách knihy nezabýváme technikou vraždy, ani neposkytujeme návody, jak si vytvořit dokonalé alibi. Stejně tak se nezabýváme motivy, psychologií ani sociálním pozadím vraždy. Pozornost nevěnujeme ani morálním aspektům vraždy, nefilozofujeme nad tím, zda je správné někoho zavraždit. To vše je mimo sféru našeho zájmu a na našich stránkách o tom nenajdete jedinou zmínku.

Pokud vás však zajímá, co si obléct, rozhodli-li jste se zavraždit v divadle prezidenta, jakou zbraň zvolit, když chcete na koncertě klasické hudby zavraždit ministra či jak postupovat při vraždě v restauraci, jste na správné adrese. Z naší knihy se dovíte vše, co potřebujete vědět o oblékání, chování a zvyklostech v základních společenských prostředích. Poradíme vám, jak zacházet se zbraní, co říkat před vraždou nebo po ní, jak zacházet s mrtvolou či jak po vraždě společenské prostředí opustit. Věříme, že se naše kniha stane užitečným pomocníkem nejen pro zájemce o vyspělou společenskou vraždu, ale také pro čtenáře, kteří si chtějí rozšířit škálu vlastního společenského vystupování, případně očekávají, že sami budou zanedlouho zavražděni.

Kniha obsahuje audio CD, čte Ladislav Špaček. Skvělými ilustracemi text doplnil známý kreslíř Jozef Danglár Gertli. (Založil/a: Antonín)