Nebezpečná láska

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Fragment - 2012
ISBN: 978-80-253-1354-1

Fragment (2012) 978-80-253-1354-1 376

Na doporučení posledního zaměstnavatele získá mladá newyorská ošetřovatelka Paige práci v rodině Bavettových, bohatých podnikatelů pocházejících z Itálie. Má se starat o jejich syna Michaela, mladého muže, který se po autonehodě duševně vrátil do období svého dětství. Paige si k němu postupně nachází cestu a Michael si ji velice oblíbí. Postupem času Paige přichází na to, že se dostala do newyorského podsvětí a její zaměstnavatelé jsou součástí mafie. Co se stane, až se jednou Michael probere? Dostane se Paige ze spárů Bavettových, když odhalila jejich tajemství? (Založil/a: Mišqule)

LeaLea
  9. 1. 2015, 15:21
Na českou autorku dost zdařilá práce. Kateřina píše jednoduše, ale přitom poutavě a moc se mi zamlouvaly její dialogy. Co se týče nápadu, musím říct, že mě zaujal, ale bála jsem se, že se dočkám jen další naivní love story. To se splnilo jen z části. Mikee jako dítě byl velice zajímavá postava. Musím říct, že autorce se dařilo vykreslit Michaelův charakter opravdu věrohodně! Místy jsem se přistihla, že si představuju malé dítě a musela si připomínat, že je to vzezřením dospělý chlap. Naštěstí to bylo v knížce často připomínáno. Bohužel po superlativech přichází i druhá stránka věci. A to je konkrétně část po Michaelově "probuzení". Proč bylo všechno najednou tak hrr, když potom následovaly zdlouhavé pasáže o ničem? Další věc se týká postav. Chápu, že není lehké dávat osobnost postavám, které jsou na vedlejší koleji, ale tak nějak na mě žádná nedýchala životem. Byly jako vhodně rozmístěné figurky. Drsnější starší bratr, bezdůvodně zlá matka, a co se vlastně stalo s expřítelem policajtem, když už tam musel dělat takové horké chvilky? No a pak ten konec. Kdo ho nečekal už od chvíle, kdy se Paige zhroutil svět, ten musel přeskakovat stránky. Sakumprásk povedený nápad, čtivé provedení, kde nechybí napětí, láska ani humor, a klišé jak stehno na závěr. Půl hvězdičky navrch za autorčinu upřímnost v choulostivých věcech a fakt, že z Paige neudělala typickou Mary Sue.
Lucianna
  15. 9. 2014, 16:38
Právě jsem se zamilovala do knihy!
Jako první jsem od této autorky četla S hlavou v oblacích (pejru)
Katka píše naprosto famózně! Lehce se to čte a je i vtipná:-)
U Nebezpečná lásky jsem řvala jako želva:-):-) byla jsem naštvaná, ráda i snad dalších 100 emocí. Jsem naprosto ráda že jsem si tuhle knihu přečetla a doporučila bych ji snad každámu;-)
Lucy Sisk
  9. 3. 2015, 19:52
Obsahuje spoiler spoiler http://lola-kiss.blog.cz/1503/nebezpecna-laska

Víte, na začátku to pro mě bylo trochu komické, no vlastně jsem se pořád musela smát a pak hihňat do ruky, když mi začala ve škole přednáška. Jestli se je na co těšit? Ano! Humor tady tryská z každé stránky. Autorka tohle prostě umí. Dokáže příběh podat a donutit vás culit se jako pitomeček a pak se otřásat smíchy.

Kniha je psána z pohledu Paige, ošetřovatelky, která se dostane na doporučení od bývalého zaměstnavatele do rodiny Italů - Bavettových. Její nový svěřenec je dospělý Michael, právník, který se po autonehodě probral ve stavu, že je malé 3- leté dítě, protože v podvědomí se nechtěl vrátit do svého světa.

Paige se starala o Michaela v domě jeho rodičů a pak mimo město ve srubu v přírodě, a jako malého velkého kluka si ho oblíbila. Postupem času přichází na to, že Bavettovi nejsou jen občané města New York, ale mafiáni. A v té době se Michael vrací do normálu, a přes noc se z něho stane opět osmadvacetiletý muž. A situace se zkomplikuje, protože si nejsou s Paige lhostejní.

Problém je, že z práce, kterou vykonává Michael se neodchází výpovědí, ale nohama napřed.

Takže kromě velké nebezpečné mafiánské rodiny, faktu že Paige zná dospělého Michaela teprve chvíli a také drobnosti, že její bývalý je policajt... Yup, nemají to jednoduché. A konec rozhodně nebude procházka růžovým sadem.
Evelýny
  23. 6. 2014, 20:20
Velmi vtipně napsaná kniha s neobvyklou zápletkou, ke konci docela i napínavá. Detektivka to však není - spíše romance, oddychovka, u které se opravdu bavíte.
RenataHopsinka
  1. 2. 2015, 10:50
Tato kniha byla ďábelsky úžasná. Zamilujete si "malého" Mikeeho a jeho skopičiny. A pak i úžasného a pozorného dospělého Michaela. Nejhorší byla Michaelova smrt, ale i z té krásně hlavní hrdinka vybrousí. Musí se nechat, že závěr knihy autorka napsala skvěle. Už se těším na další díly. Je to kniha, která se vám dostane pod kůži.
silvaren
  22. 10. 2012, 7:38
Naprosto dokonale originální zápletka. Zbožňuju tu lehkou ironii, s jakou autorka píše, a navíc je knížka vtipná, takže jsem si ji skvěle užila a nemohla se odtrhnout.
dalimoni
  18. 4. 2013, 11:30
Pěkná kniha, svižné vypravování v ich formě, místy velmi vtipné a komediální situace. Příběh není příliš komplikovaný, i tak je velmi mile podán. I přes to, že je román deklarován jako román pro ženy, vůbec nelituji času, který jsem knize věnoval.
Nells
  19. 6. 2012, 16:50
Tak tato kniha se mi opravdu líbila hlavně prostředek knihy. Jinak mi postavy svým chováním chvílemi hodně připomínali postavy ze Stmívání a i nějaké scény byly hodně podobné!!! Prostě super kniha!!!
cachanell
  15. 4. 2015, 11:35
Zajímavé a čtivé. Musím říci, že se mi velmi líbila část, kdy byl Mike s duší dítěte. Tato část je velmi zajímavé zpracována, vždy jsem čekala, co bude dál, co se zase stane. Střední část, kdy se Paige vyrovnává s mafií, byla pro mne nezajímavá a její obavy mi připadaly strojené. Ovšem konec zase dobrý, sice předvídatelný, ale velmi dobře zpracovaný.
Aspet
  1. 5. 2014, 15:35
Super. Příběh měl spád, byl vtipný, i jsem si poplakala. Hlavní hrdinka se mi líbila svým postojem, jak vše brala s nadhledem a trochou ironie. Knihu dávám do oblíbených a doporučuji k přečtení.
Demisha
  30. 5. 2013, 21:56
Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla. Netradiční a přesto úžasný příběh zaujme hned na prvních stránkách. Mít možnost, rozhodně bych dala i deset hvězdiček!!
Wajny
  1. 11. 2016, 8:28
Tuhle knihu doporučuji!!! Jsme z ní totiž nadšená :)
Vtipná a zároveň romantická kniha se zajímavým dějem a perfektně vykreslenými postavami (zejména Mike jako dítě).
Autorčin styl psaní je jednoduchý, nejsou tu přebytečné pasáže a do příběhu se nezamotáte.
barus.horn
  25. 8. 2015, 18:37
Po této knize jsem si musela autorku Kateřinu Petrusovou přidat mezi oblíbené autory... Toto je přečtená již 3 kniha a jsem naprosto uchvácená. Knihu jsem přečetla jedním dechem a snad bych ji přečetla i za den, kdyby jsem nemusela spát a jíst :-). Popis chování malého dítěte ve velkém těle, následně napínavý děj, ztráta milované osoby a pak sladký happy end, zkrátka jsem nadšená...
TeoCZE
  2. 5. 2012, 7:53
Skvělý nápad, dokonale napsané, chvílemi jsem se musela i smát. Podle mého názoru se mohla hlavní zápletka ještě trochu protáhnout. Konec mi přišel trochu více chaotický a neuvěřitelný, ale je to přeci jen kniha, tak proč řešit reálnost :-) Kniha se mi líbila, zavřela jsem jí až na poslední straně, určitě doporučuji.
locin
  12. 10. 2016, 13:49
Tato spisovatelka je moje krevní skupina. Příběh mě chytil a nepustil. Naprosto povený děj ať je jakkoli neskutečný. :) Rozhodně si ji ještě přečtu.
123.Iveetka
  6. 11. 2014, 20:59
Kniha má spád, což se mi líbilo, stále se něco dělo :) Originální zápletka, vtip, láska, napětí. Akorát jsem ke konci knihy začínala být alergická na jednu větu, která se tam opakovala velmi často :D Ale jinak určitě parádní oddychovka :)
Lucousina
  1. 10. 2014, 11:31
Obsahuje spoiler spoiler Neskutečně moc mě kniha nadchla. Měla moc pěknou zápletku, něco bylo čekatelné, něco bylo překvapivé.
U knížky jsem se smála, bavila, byla jsem překvapená, naštvaná,ale i jsem plakala.
Přečetla jsem ji jedním dechem. A bohužel jsem se připravila o moment překvapení, neb jsem se podívala na konec knihy... nikdy více to nesmím udělat :-)
lu-ca
  31. 7. 2014, 22:57
I když jsem očekávala detektivku a nedočkala jsem se, protože snad kromě té mafie tam nic detektivkového není, kniha se mi líbila. Romance psaná s lehkým nadhledem a ironií, přičemž u některých pasáží jsem se velmi pobavila. Je to dobře napsané a opravdu dobře se to čte :)
Ivana4
  13. 5. 2014, 20:06
Krásně vtipně psaná kniha. Moc dobře se četla a hned na začátku jsem věděla, že se od ní jen tak nedá odtrhnout a pořád jsem si říkala..."ještě do další kapitoly, jak to asi dopadne" a dopadlo to tak, že najednou byl konec knihy. Určitě stojí k přečtení. Doporučuji.
Nika_D
  12. 5. 2013, 14:33
Krásná knížka!! Hezky napsaná, vtipná, pěkný příběh. Jedna z knížek od které jsem se nemohla odtrhnout, dokud jsem ji nedočetla. Hned zařazuji mezi oblíbené, knížky které si ráda přečtu znovu a těším se na druhou knížku této spisovatelky.
Sparki0610
  30. 12. 2012, 13:47
Dobře napsaná kniha, která se dobře čte a nechce se odkládat. Trošku mě zklamal konec, ale to je samozřejmě názor jednotlivce, asi jsem čekala jiné vyústění. Každopádně stojí za přečtení.
Monííí
  11. 4. 2012, 13:25
Tato kniha mě šokovala! prostě paráda. První půlka knihy byla neskutečná! V půlce jsem byla sklamaná hlavní hrdinkou a docela naštvaná tím jak se chovala a nechala sebou manipulovat. To mohlo být napsáno lépe a to jediné bych autorce vytkla!(v tu chvíli jsem měla chut knihu odhodit a nečíst dál-proto dávám 4 hvězdičky). Po tom co jsem to překousla je ovšem krásný závěr. Musí podotknout, že je to první kniha u které jsem brečela. Opravdu stojí za přečtení! Doproručuji!:-)