O bílých slonech

O bílých slonech Originální název: O bílých slonech

Druhé město - 2007
ISBN: 978-80-7227-276-1

Druhé město (2007) 978-80-7227-276-1 80

Nová autorčina próza není rozsáhlá, zato bohatě ilustrovaná. Děje se odehrávají v nedávné minulosti v obci kousek od Berouna. Během jednoho týdne se v kratších částech naplňuje známé dětské rozpočítadlo Štěstí, neštěstí, láska, manželství, panenka, kolébka, hraběnka, smrt. Próza má baladické ladění, atmosféra jakoby evokuje rozvlněný letní vzduch nad rozpáleným asfaltem. (Založil/a: skjaninka)

Keatin
  14. 4. 2014, 21:56
To byla tak milá knížečka, pohladila, potěšila. Ač nejsem povídkový typ a ač to moc k povídkám přirovnat nejde (že tomu nerozumíte? já ano a dává mi to smysl), četlo se to velmi dobře. Ne, že bych zažila dobu, do které je to situováno, nicméně, připomněla mi to dětství, kdy nás babička svolávala k obědu a večeři a kdy se nám ukrutně nechtělo domů, protože jsme kecali a blbli na klepáči. :)
LadysR2
  11. 8. 2013, 13:54
No mě to připomnělo moje dětství a dospívání. Líná atmosféra blbý doby, kdy o nic nešlo a přece se pořád něco dělo. Připomnělo mi to zaprděnej vidlákov, ve kterém jsem vyrůstal a vlastně ho měl rád. Hezky napsané a za tu nostalgii po letních časech nezatíženého dospívání dám 4/5.