Dokonalé

Poprvé vydáno celosvětově: 2007

BB art - 2012
ISBN: 978-80-7461-094-3

BB art (2012) 978-80-7461-094-3 248

V Rosewoodu v Pensylvánii žijí čtyři holky, kterým není na první pohled co vytknout. Jenže když se podíváte blíž, zjistíte, že nejsou ani zdaleka tak bezchybné, jak vypadají.
Aria nedokáže pustit z hlavy bývalého kluka. Zakázané ovoce totiž chutná nejlíp. Hanna zase riskuje náklonnost své nejlepší kamarádky, zatímco Emily se hroutí kvůli jedné hloupé puse. A Spencer? Ta zkrátka musí mít všechno, co její sestra.
Mám veliké štěstí, že znám tyhle roztomilé malé lhářky lépe, než se znají ony samy. Potíž je jen v tom, že je pro mne příliš těžké, nechávat si jejich tajnosti jenom pro sebe. Měly by radši dělat, co jim říkám, protože jinak…! (Založil/a: Michiyo)

VerenaLord
  1. 12. 2013, 0:56
Opět se zde více vynoří tajemná A, ale stále je vše skryto v husté mlze. Uvidíme, kam dále se odebere autorčina fantazie.
Lucy Sisk
  29. 11. 2015, 16:36
Líbila se mi víc než předchozí, ale doslova jsem zůstala zírat na stránky, kde Emilyiny rodiče zjistily, že je lesba.
Máma se na Emily nepřítomně usmála. "Tak tě vítáme, Emily."

Emily se nezmohla na víc než němé mrknutí. Až po chvilce vykoktala. "No... dobrý večer.." Pohledem přeskočila z rodičů na tu dámu.

"Připojíš se k nám?" zeptala se máma, jako by měla Emily na vybranou. "Někdo se na tebe přišel podívat."

Paní, která měla na sobě černé dlouhé kalhoty do pasu a mátově zelený blejzr, vstala a podala si s Emily ruku. "Já jsem Edith." Usmála se. "Moc ráda tě poznávám, Emily. Posadíš se s námi?"

Emilyin táta okamžitě vyběhl do jídelny a přinesl pro Emily židli. Opatrně usedla. Byla jako na trní. Zmocnil se jí stejný pocit, jaký měla vždycky, když s holkami hrály polštářovou bitvu. Měly vlastní pravidla: jedna se zavázanýma očima bloudila po pokoji a ostatní do ní zničeho nic začaly pálit. Emily nesnášela tu chvíli před tím, než se na ni polštáře snesly. Vůbec tu hru neměla ráda - ale hrála ji, protože Alison ji naopak milovala.

"Jsem zástupkyně projektu, který se jmenuje cesta zpátky," představila se Edith. "Rodiče mi už řekli o tvém problému."

Emily cítila, jak se jí sedací kosti nepříjemně tlačí do dřevěného sedáku jídelní židle. "Problému?" Žaludek se jí sevřel. Obávala se, že ví, jaký problém má ta dáma na mysli.

"Samozřejmě, že je to problém." Mámin hlas zněl přidušeně. "Ta fotka - Jsi na ní s dívkou, s níž jsme ti jasně zakázali se stýkat. Stalo se to jednou, nebo víckrát?"

Emily si v rozčilení sáhla na jizvu, kterou měla v dlani. Carolyn ji jednou na zahradě omylem stříhla zahradnickými nůžkami. Vychovali ji velice dobře. Za všech okolností se chovala podle všech pravidel a hlavně, nedokázala rodičům lhát - nebo alespoň ne moc zdařile. "Stalo se to opakovaně, řekla bych," zamumlala.

Máma zareagovala tichým bolestným syknutím.

Edith semkla vrásčité úzké rty. Používala fuchsiovou rtěnku a byla cítit jako každá babička. "Pocity, které máš, nejsou trvalé. Je to nemoc, Emily. Naštěstí tě v našem společenství Cesta zpátky dokážeme vyléčit. Od našeho založení jsme vyléčili nejednoho exgaye."

Emily se zoufale zasmála. "Ex... gaye?" Svět se s ní začal točit, pak propadat. Oba rodiče ji zpražili výchovným pohledem. Drželi si v dlaních hrníčky s kávou.

"Tvoje záliba v mladých ženách není dána geneticky ani vědecky. Jedná se čistě o reakci na prostředí," vysvětlila jí Edith. "Pod odborným vedením dokážeme pomoct potlačit tvoje... chutě, chceš-li tomu tak říkat."
pravablondska
  19. 2. 2012, 14:02
Opravdu se na tuto knihu těším a doufám že to bude poslední díl. A už se nemohu dočkat až se konečně se dozvíme kdo je A:)