Po stopách dinosaurů

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Triton - 2011
ISBN: 978-80-7387-516-9

Triton (2011) 978-80-7387-516-9 216

Pod jejich dunivými kroky se otřásala zem. Po dobu mnoha desítek milionů let byli neomezenými vládci planety. Někteří z nich dosahovali délky plaveckého bazénu a hmotnosti celého stáda slonů. Jiní byli svým vzezřením podivnější než výplody fantazie jakéhokoliv autora vědeckofantastické literatury. Další měli na těle peří nebo vládli čelistmi, které byly vyzbrojeny zuby dlouhými jako dýka. Ale nechyběla ani zvířata o velikosti současné vrány, jacísi trpaslíci mezi obry druhohorního světa. V roce 1842 dostali tito dávno vyhynulí tvorové oficiální název dinosauři. Od té doby naše povědomí o jedné z nejfantastičtějších skupin obratlovců ohromným způsobem vzrostlo. Víme, jak asi dýchali, jedli, jak se pohybovali. Máme dobrou představu o způsobu, jakým pracovala jejich těla, nebo jaké rychlosti v pohybu dosahovali.

Avšak jak ve skutečnosti žili, to si zatím můžeme jen mlhavě představovat. Je nepochybné, že v období druhohor prožívali dinosauři každý den svá vlastní dramata, která už dávno zavál čas a o kterých tak dnes nemáme ani to nejmenší ponětí. Kniha Po stopách dinosaurů se snaží takové příběhy z dávných světů oživit a ukázat současnému čtenáři, jak asi mohl vypadat život před mnoha miliony let. Jednotlivé povídky knihy jsou seřazeny chronologicky, tedy podle doby, v níž se odehrál jejich děj. I dnes se tak můžete projít světem dinosaurů a přitom sledovat, jak se jejich životní prostředí dramaticky měnilo. Neváhejte a začtěte se – dávno zaniklý svět dinosaurů vás už očekává… (Založil/a: Miss Utahraptor)

Alectropodion2016
  12. 5. 2016, 9:34
Méně známá kniha, ale rozhodně velmi zajímavá - umožní skvěle proniknout do atmosféry druhohorního světa dinosaurů. Vřele doporučuji.
Dinosaurtom2015
  1. 4. 2016, 13:22
Obsahuje spoiler spoiler Skvěle navazuje na knihu Jaroslava Mareše "Gladiátoři druhohor". Poutavé příběhy z doby dinosaurů, seřazené chronologicky, nám představí jejich svět velmi živě a barvitě. Nechybí příběh největšího sauropodního titána, českého dinosaura od Kutné Hory, inteligentních dinosauroidů a mnoho dalšího.