Biblické příběhy

Biblické příběhy Originální název: Biblické příběhy

Levné knihy KMa - 2006
ISBN: 80-7309-344-8

Levné knihy KMa (2006) 80-7309-344-8 537

Bible je pokladnicí nejrůznějších příběhů - milostných, dobrodužných, válečných, náboženských, mnohdy i téměř detektivních či kriminálních, jejichž znalost bezepsoru patří k základům všeobecného vzdělání. Biblické texty ovlivňovaly a formovaly naše myšlení a dodnes, často mimoděk, užíváme jejich pojmovou výbavu, i když ta v našich moderních obratech ztratila původní smysl. Aniž bychom vzpomněli na biblického Daniela, hovoříme o ,,jámě lvové". I ti, kdo jakživ nepřečetli jedinou stránku starozákonních knih, vědí, že ,,kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá" a že ,,kdo seje vítr, sklízí bouři". Rádi kryjeme svou pomstychtivost biblickým výrazem ,,oko za oko, zub za zub" atd. Autor, vynikající historik, kunsthistorik, ekonom a znalec Blízkého a Středního východu, zde nabízí čtenářům reprezentatitvní výběr z příběhu Starého zákona i Nového zákona, doplněný zasvěceným komentářem a ilustrovaný stovkami obrazů vynikajících umělců minulých století...

zdroj: http://www.databazeknih.cz/knihy/biblicke-pribehy-5489 (Založil/a: Clareee)