Marná lásky snaha

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Artur
ISBN: 978-80-87128-75-6

Artur 978-80-87128-75-6 239

Půvabně hravá méně známá Shakespearova komedie, ve které si trojice mladých mužů slíbí, že se tři roky budou věnovat pouze filozofii a nepohlédnou na žádnou ženu, vychází v působivém překladu Josefa Topola jako 90. svazek edice D. (Založil/a: maratach)

William Shakespeare William Shakespeare
*duben 1564 - †23.04.1616

Fešná Bleška
  2. 2. 2015, 17:53
Ne příliš známá komedie, která toho ale z jazykového hlediska nabízí spoustu - Shakespeare zde ve velkém (i na svá měřítka) používá nejrůznějších slovních hříček a drama patří mezi jedny z jeho nejrýmovanějších her. Příběh moc převratný není, nicméně sem tam se pousmějete a postav také není nějaké velké množství, takže se zas tak zamotávat nebudete. Celkově skvělá komedie, která se podle mě řadí k Shakespearovým nejlepším.
Adenoid Hynkel
  28. 2. 2016, 11:07
Hra, kterou stojí za to přečíst (případně vidět) už jen kvůli slovním smyčkám a hříčkám ("Vy buďte zticha! S vámi nemluvím." "A nebudete, to vám slibuji.") Pro dnešního člověka však může představovat oříšek inteligentní, učený humor, ztělesněný v rozpravách učitele Holofernese a faráře Nathana, ve kterých jsem se občas ztrácel. Od komedií nemůžeme očekávat převratný děj s prokreslenými postavy, a tak nás jejich jednostranost a pošetilost neurazí ani v tomto případě.
simca.narovcova
  7. 1. 2016, 21:45
Mne se tahle hra fakt moc líbila asi tak do půlky. Konec byl dost neslany nemastny, nebyl ani vtipný, to až úplný závěr. Každopádně musím pochvalit překladatele, protože tahle komedie je založena na slovnich hříčkách a ze Shakespeara si vlastně vzal jen ten příběh, který se dal shrnout ve 4 větách :) Celkove se mi to líbilo.
vikhy
  21. 9. 2014, 19:14
Komedie W. Shakespeara úplně nejsou můj šálek čaje. A tahle mě dost zklamala. Kromě hlavní dějové linky mě vlastně okolní drobné příběhy a postavy moc nezajímaly:-(