Vědma

Knižní klub - 2014
ISBN: 978-80-242-4332-0

Knižní klub (2014) 978-80-242-4332-0 504
Knižní klub (2009) 978-80-242-2518-0 478

Paříž Doktor John Dee téměř zničil francouzskou metropoli, jen aby chytil nesmrtelného Nikolase Flamela a dvojčata Sofii a Joshe Newmanovy. Pařížské ulice jsou zdevastovány, katedrála Notre-Dame poničena a dům hraběte de SaintGermaina se propadá. Dee sice získal knihu mága Abraháma, ale stále mu chybí dvě poslední stránky závěrečného ceremoniálu. Bez nich se starobylé bytosti nemohou vrátit a vládnout na zemi. Dee tuší, že se pánové z temnot nevzdají, dokud znovu vládu nad světem nezískají a nezničí lidskou rasu. Neuspěje-li, je s ním konec. (Založil/a: skjaninka)

Jadelaine
  28. 9. 2014, 16:22
Opět hodně akční a rychlý děj. Občas mi trochu v ději chybí oddech a nějaké nahlédnutí do hloubky jednání a minulosti všech postav. Nejvíc mě asi bavila část o Perenele, získává si mě čímdál víc.
PeťkaW.
  3. 9. 2014, 14:00
Třetí díl drží vysoce postavenou laťku a nijak nezaostává za předchozími díly. Scott tu už má jasně daný styl, kterým píše, což byl trošku problém především u prvního dílu. Akce, napětí, působivá zápletka, neskutečná plejáda postav a historických faktů, čtivý jazyk... Tahle série si mě zkrátka získává čím dál tím víc. Jediné, co mě trošku mrzí je, že na úkor akčního a rychlého děje, jsou trochu odsunuté do pozadí pohnutky, osobnosti a myšlení postav. Kolikrát jsem si říkala: proč tohle teď udělal, proč se zachoval tak a tak... chybí občas trochu větší náhled do hlav aktérů. Ale jinak zasloužené 4 hvězdičky a velká natěšenost na další pokračování :)
antoniana
  30. 6. 2015, 9:27
Opět skvělá akce, i když autor čtenáři vůbec nedává vydechnout. Možná proto čtu tak zběsile rychle. Na konci Gilgameš pronese větu, která mě trochu zarazila a nasměrovala mé úvahy k tomu, že všechno je možná jinak, než si postavy myslí.
Kenty
  11. 7. 2015, 14:19
*občasně se zde vyskytují spoilery*
Myslím, že mě asi všichni zavrhnou, protože mě opravdu mrzí, že Scott propustil Pernelu z Alkatrazu. Byly to dle mě nejlepší části knihy.
Také se mi líbily kapotoly s Deem, hlavně na konci, když věděl, že bude potrestán. Také doufám, že se dozvím kdo je jeho pán.:-)
Scot umí skvěle propojit osoby historie s dobrodružným příběhem. Gilgameš, jehoż vzevzření připomíná pobudu. Shakespear, jako ušmudlaný automechanik. Je to veliký kontrast oproti tomu, jak jsou líčeni. Další plus této knihy :-)
Lefger
  20. 4. 2012, 9:12
Výborné. Tady snad nejde nic vytknout. Děj výborný, zápletka na jedničku. Nejvíce se mi líbili části knihy s Alkatrazu s Perenelou. Pět hvězdiček opravdu zaslouženě
vojtechadamcik
  25. 12. 2010, 20:41
Malý reparát z minulého dílu - takže opět 5 hvězdiček a opravdu zaslouženě. Rozvitý děj, nové nápady (Alkatraz) a spousta zábavy v opravdovém Tajemství N.N.Flamela!
violetangel
  31. 8. 2012, 18:26
Souhlas s Lefger naprosto úžasná četba, všechny díly mám ve svém kindlu a hltám každý díl neuvěřitelnou rychlostí. Stálé něco nového, skvělá akce a napětí... doporučuju všem, kteří mají rádi fantasy:-)
akret
  29. 4. 2012, 11:27
Já jsem tuto knihu četla poměrně nedávno, vlastně jen kvůli tomu, že jsem neměla co jiného číst. Abych řekla pravdu, děj se mi líbil, ale zarazily mě chybějící čárky ve větách a menší pravopisné chyby. Zřejmě je to překladem, ale tuto knihu stejně nebudu hodnotit...