Podtitul: Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela

Knižní klub - 2014
ISBN: 978-80-242-4393-1

Knižní klub (2014) 978-80-242-4393-1 480
Knižní klub (2008) 978-80-242-2270-7 454

Po Alchymistovi přichází Čaroděj. Popel popelu Kalifornie: V rukách čaroděje Johna Dee a pánů z temnot může kniha mága Abraháma znamenat konec světa ve známé podobě. Kodex, nejmocnější kniha všech dob, obsahuje tajemství věčného života a mnohé daleko nebezpečnější taje, které v rukou některých mohou způsobit nenávratné škody. Dee je pouhé dvě stránky od závěrečného rituálu, který vrátí starobylým bytostem z temnot vládu nad lidmi a celou zem. (Založil/a: skjaninka)

Jadelaine
  31. 8. 2014, 10:55
Příběh se pěkně odvíjí, nestojí, neustále se posouvá, něco se děje, nenudí. Navíc se objevují další zajímavé postavy. Pro člověka, co má rád mytologii, je to velmi zajímavé počtení. Jsem zvědavá na pokračování.
PeťkaW.
  30. 8. 2014, 16:31
Scott rozehrál opravdu fascinující podívanou... pardon, počtenou! Volba historických i mytologických postav je úžasná a už jen díky nim stojí za to příběh číst a kniha vás neustále drží v lehkém napětí z toho, kdo další se objeví dál a jakého bude charakteru. Druhý díl drží laťku prvního a možná ji ještě o kousek zvedl. Akční scény jsou propracovanější, stejně tak charaktery postav (obzvlášť zvědavá jsem na vývoj Machiavelliho a Johse) a jejich vzájemné propletení. Trochu ironií je, že se vlastně vůbec neřeší základní zápletka - ukradený Kodex a probuzení starých bytostí - a autor ji pořád jakoby záměrně zdržuje a obskakuje. Výjimečně to ale vůbec není na škodu, spíš naopak a jsem zvědavá, co bude následovat...
Laponka
  5. 2. 2013, 11:06
Tak tenhle díl jsem přečetla jedním dechem. Děj má spád a nutí čtenáře okamžitě pokračovat dalším dílem.

Co mi ale hlava nebere je, že to těm děckám nikdy nedojde, že ten komu je aura "divně cítit" (pukavce, hadi, atd.) je zlej a naopak?
Veru.K
  5. 6. 2014, 18:44
Musím říct, že čaroděj je ještě lepší než alchymista a končí tak, že člověk chce hned začít číst další díl.
Alaglesia
  5. 2. 2012, 20:21
Další díl vyprávění Nikolase Flamela mám za sebou. Musím říct, že autor mě neustále mile překvapuje. Nejenže byl druhý díl mnohem lepší než první, ať už se to týče propracovanosti akčních scén nebo další plejády mytologických a historických postav. Udržoval mě v neustálem napětí a nutil číst dál a dál. Jediné co bych vytkla je, s jakou naivitou si počínaly postavy, když byly v domě Saint - Germana, myslím, že tuto pasáž mohl autor trochu víc promyslet. Dům plný bytostí s nekonečnými možnostmi a nechají se v nečekaný okamžik přepadnout. Jinak se těším na další díly a jsem zvědavá, co nového si autor přichystá.
Iwíček
  26. 5. 2015, 16:35
Kniha se mi moc líbila a byla jsem nadšená z toho, co tento autor dokáže. Můj celkový názor můžete najít zde: http://iwikovaknihovna.blogspot.cz/2015/05/at-ziji-kouzla.html
Kenty
  3. 7. 2015, 12:34
Druhému dílu dávám o hvězdičku méně, než prvnímu. Jelikož mě tak neuchvátil. Do čtení jsem se více méně nutila a děj mi neubíhal tak rychle jako v prvním díle. Jinak kniha neměla nějakou větší vadu, prostě a jednoduše mi tento díl nesedl. Mohu také poznamenat, že v mém vydání knihy, často chyběla písmenka, nebo uvozovky byly pouze na jedné straně přímé řeči. :-D
vojtechadamcik
  25. 12. 2010, 20:40
Oproti předchozímu dílu lehce zaostává (proto jsem dal jen 4 hvězdičky), ale jinak jsem velmi spokojený s rozvíjením příběhu. Opravdu zvlášť mě překvapila postava Nicolla Michiavelliho. Velmi dobrý výkon.
evik9
  29. 9. 2016, 9:45
Celá série knih je velmi povedená. Moc mě bavila i když už jsem byla poněkud starší čtenář a je to určeno pro mladší.
avas
  5. 11. 2011, 21:41
Příběh se vyvíjí a jsou tam nějaké záhady,ale na konci to přiměje aby si člověk koupil další díl.Hodnotím jen 4mi hvězdičkamí,protože tam byly některé věci zajímavé spíš nudné