Alchymista

Knižní klub - 2012
ISBN: 978-80-242-3444-1

Knižní klub (2012) 978-80-242-3444-1 400
Knižní klub (2007) 978-80-242-2024-6 375

Josh a Sophie jsou obyčejná dvojčata, která si chtějí během prázdnin vydělat na první auto. Josh si najde práci v malém knihkupectví u manželů Flemingových a jeho sestra v kavárně naproti přes ulici. Jednoho dne se jim změní celý život, když se v ulici objeví podivné auto s ještě podivnější posádkou. Jsou svědky kouzelnického souboje o starodávnou knihu kouzel, která má nevídanou moc. Obsahuje totiž všelijaké návody a postupy popisující mimo jiné výrobu zlata z běžných kovů nebo elixír mládí. Není divu, že po ní touží chamtivý Dr. Dee, který se spojil se starší nesmrtelnou rasou, jež zemi vládla dávno před příchodem lidí. (Založil/a: skjaninka)

Ariko
  30. 9. 2014, 13:37
Co napsat. Kniha je docela čtivá, ale je pravda, že jsem se zabrala do děje asi až po 120 stranách. Až tak závratně mytologický přínos mi to nedalo a vůbec se mi trochu nelíbilo, jak se slátávalo páté přes deváté. Navíc mi tam neseděly až moc moderní prvky - jako ipody, telefonující Morigana nebo Joshovo utrpení, že přišel o 30 GB hudby v notebooku.
Je asi pravda, že je kniha spíš pro mladší čtenáře nebo méně vytříbené. Za mě lepší průměr.
soniaf
  5. 11. 2011, 22:28
Od téhle knihy jsem čekala mnohem víc! Nebyla to sice úplně ztráta času a navíc je to příběh docela čtivý, nicméně se našlo spousta věcí, které se mi nelíbili. Začátek byl napsaný hrozně amatérsky a uvažovala jsem, že knihu prostě zavřu a nepřečtu, pak se příběh docela rozjel, ale stále přetrvávaly podivná přirovnání a slovní spojení (možná i vina překladu, nechci zbytečně vinit autora), které občas bili do očí. Námět příběhu byl zajímavý a jeho zpracování nebylo zdaleka tak dobré, jak být mohlo. Nadruhou stranu oceňuji, že fakta uváděná v knize jsou pravdiná a historicky podložitelná, i když místy jsou do děje začleněna až násilně. (Srovnám například z knihou Malér Eyrová, kde se tak děje podobně a je to naprosto nenásilné a působí to uvolněne a jaksy přirozeně). Co se mi líbilo asi nejvíce je, že příběh v celé knize se rozprostíral po dva dny a všechno bylo líčeno velmi podrobně a zároveň to (až na úplný začátek) nebyla nuda. Konec byl docela dobře udělaný a asi si přečtu i zbývající díly (nebo alespoň jeden), protože mě docela zajímá, co autor vymyslel. Nicméně celkový názor je ale zklamání, mohlo to být stokrát lepší. Nevím kolikátá je to kniha pana Scotta, ale působilo to na mě dojmem, jako když na začátku neví jak začít a vlastně ani neumí psát a v průběhu knihy se to učí, docela mu to jde, ale občas udělá do očí bijící "hrubku" v příběhu nebo dialogu. Knihu bych doporučila spíše nenáročným náctiletým čtenářům a nebudeme to protahovat, hodnotím třemi hvězdičkami- průměr.
Jadelaine
  16. 8. 2014, 13:47
Zajímavý příběh založený na historických a mytologických postavách, což oceňuju. I když mě trochu šve, že zrovna Bastet je za zlou :)
PeťkaW.
  30. 8. 2014, 9:33
Už od malička mám velkou slabost pro všechny možné mýty, legendy, báje a především pro starověký Egypt a celkově archeologii, takže kombinace toho všeho ve fantasy příběhu mě zákonitě strhla. Scott výborně skloubil i zdánlivě neslučitelné a s historií i životy bájných i historických postav si opravdu vyhrál. Líbí se mi, že prostě jen nesedl a nezačal psát, ale dal si tu práci s hledáním reálných míst a všech legend. Jeho podání fantasy světa je neotřelé a zatím se ke mně nedostala žádná podobně pojatá kniha. Samozřejmě jako každá kniha má i Alchymista svoje slabší stránky (např. začátek knihy působil strašně amatérsky a laicky zpracovaný), ale pozitiva je dle mého názoru zdatně převyšují, takže se dají přehlédnout. Děj odsýpá, je akční, nikde nedrhne a nenudí, což je zázrak vzhledem k tomu, že je celý příběh knihy nahuštěn do dvou dnů. 4 hvězdičky dávám víceméně jenom proto, abych měla rezervu na další díly. Někdo se nudil a čekal víc, já byla nadšená...
Laponka
  2. 2. 2013, 12:09
Tak přečteno.. Docela slušné fantasy, ale pořádně mě to začalo bavit až když to končilo, takže nezbývá nic jiného, než se těšit na další díl :o))
Alaglesia
  3. 2. 2012, 12:37
Po delší době jsem narazila na zdařilou fantasy knihu. Po všech těch upířích dobrodružstvích bylo načase. Nejvíce se mi líbilo propojení historických faktů s fantasy světem. Čtenáře zcela pohltí dobrodružná výprava dvojčat do světa kouzel a starodávných bytostí. Čtenář se dozví zajímavá a pravdivá fakta nejen o Flemingových a Dee, ale také něco z mytologie různých národů. Propojení reality a fikce mi připadá chytré a propacované. Co bych vytkla je, že vyprávění je někdy neohrabané, až amatérské. Určitě si přečtu další díl, protože mě zajímá, zda Josh zůstane na straně dobra, nebo se přidá na stranu zla.
Iwíček
  4. 5. 2015, 21:17
Kniha se mi moc líbila. Dějově vynikající. Autora musím pochválit :) Zde najdete další moje postřehy: http://iwikovaknihovna.blogspot.cz/2015/05/at-zije-chemie.html
IvannaManson
  18. 3. 2015, 16:59
Kniha se mi líbila. Sice byla na můj vkus moc dětská, ale stejně jsem se rozhodla ji přečíst. Nakonec mě i překvapila tím, jak byla zajímavá a kolik tam bylo informací o starodávných bytostech. Asi se vrhnu i na další díl.:)
luxana371542
  26. 10. 2016, 5:56
Knihu jsem si přečetla na doporučení své náctileté dcery, která doslova jedním dechem přečetla celou sérii. Já raději sáhnu po jiných knihách, neztotožnila jsem se prakticky s ničím, ani s dějem, ani s rozvláčnými popisy bojů, ani se stylem a způsobem vyjadřování autora.
monsulka
  8. 2. 2012, 12:04
Kniha se mi velice zalíbila a proto jsem si koupila domů všechny ostatní. Jsou zajímavé tím, bych řekla já, že je to něco, co se ještě nikomu nepodařilo napsat, ne v tomhle smyslu. Z knihy jsem se dověděla o mnohých věcech ohledně Flamela a Johance z Arku...
Kenty
  30. 6. 2015, 14:16
Knížka se mi velmi líbila. Přečtenou jsem jí měla během jednoho dne. Opravdu velmi čtivě psané.
Líbí se mi použití historických postav.
lenulinka.126
  7. 3. 2012, 19:43
Wow, wow wow a ještě jednou WOW, je to naprosto bombastická knížka! A ty "brány na Zemi"! Vždycky byl můj sen vidět Stonehenge, stoupnout si tam a přemístit se. To asi nepůjde, ale alespon jsem Stonehege viděla minulý rok!
Jan_Makula
  2. 1. 2012, 11:28
Tuto knihu jsem si jednoho dne zakoupil díky recenzi v novinách, "velice poutavý příběh" a s tím musím souhlasit, rozsáhlá fantasy, napětí... Ovšem nedonutilo mě to si přečíst další pokračování, ale i tak si tento příběh zaslouží všech pět hvězdiček.
sucre
  21. 7. 2013, 22:15
Celkem dobrý začátek této fantasy série. Velmi mě na ní zaujmulo, že zde nejsou všechny postavy vymyšlené, nýbrž většina postav je bud' skutečných nebo alespon' mají svůj základ v mytoologii.
vojtechadamcik
  25. 12. 2010, 20:39
Dokonalost sama! Skvělý spád, nádherný příběh, opravdové dobrodružství, skvělé prostředí a historické postavy - začetl jsem se a nenudil se. Opravdu zasloužených pět hvězdiček!
evik9
  29. 9. 2016, 9:45
Celá série knih je velmi povedená. Moc mě bavila i když už jsem byla poněkud starší čtenář a je to určeno pro mladší.
knihomolik1
  17. 2. 2016, 16:40
Úžasná knížka, která mě okamžitě navnadila ke koupi celé série. Líbí se mi, jak si autor pohrál s různými historickými osobnostmi i s těmi mytologickými.
MarieB
  27. 1. 2016, 16:49
Fantasy a duchovno miluji, ale takový maglajz jsem snad ještě nečetla a další díly ani nedočetla. Anotace a název mne nadchnul, ovšem obsah zklamal.
Alexlanda
  10. 4. 2014, 9:24
Sice se říká: Nesuď knihu podle obalu, ale já to dělám vždy a musím říct, že u téhle knihy se to vyplatilo. Kniha byla velmi čtivá a hlavně se tam nevyskytovali žádní upíři, vlkodlaci, nebo padlí andělé. Přečetla jsem všechny díly a trochu mě překvapil ten konec. Já osobně bych to zakončila trochu jinak. Knihu doporučuju a hodnotím čtyřmi hvězdičkami.
violetangel
  5. 1. 2013, 20:59
Úžasné!!! Celou sérii už mám přečtenou včetně Kněžky a jsem maximálně spokojená, nadšená až na jednu drobnost a to, že už neni další díl:-(. Zasazení mytologických postav do děje je výborné. Mimoto jsem se dozvěděla plno nových věcí z mytologie a ještě tak posíla můj zájem o ní:-)Děkuji moc pane Scotte
John Dee
  9. 2. 2012, 21:01
Nejlepší!!!
Zachycení historických postav, které vystupují jako lidé s vlastnostmi...John Dee, Machiavelli, kdo by si byl pomyslel, že někdo takový žil. Strhující jsou všechny díly. Jediné, co mi vadí je, že na začátku se bytosti z 1. generace jeví jako neporazitelné a úžasné, ale jak se kniha velmi čtivě sune dál, zjistíte, že jeden zavejčenej čaroděj má v plánu podmanit si svět a ty ,,neporazitelné,, bytosti ani nemohou vylézt z díry, aby ho zastavili...

Jinak se mi velmi líbí, jak kniha pluje v čase do budoucnosti i minulosti a všechno, co se stane ( stalo) bude mít nějaký význam...
Dalas Šindler
  30. 9. 2011, 15:18
dobrá a užitečná kniha!!čekal jsem že to bude nuda,ale pak mi kamoš řekl,že je to super a taky že je.jsem hodně zvědavý jak to bude pokryčovat