Kód smrti

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

BB art - 2012
ISBN: 978-80-7461-065-3

BB art (2012) 978-80-7461-065-3 320

Představujeme vám Gideona Crewa: geniálního podvodníka a krále zlodějů.
Dvanáctiletý Gideon Crew byl svědkem toho, jak jeho otce, špičkového matematika, obvinili z velezrady a zastřelili.
Ve dvaceti se u matčiny smrtelné postele dozví pravdu: jeho otec byl křivě obviněný a úmyslně zavražděný. Než naposledy vydechne, prosí ho matka, aby otce pomstil.
Když teď má Gideon nový smysl života, připraví pro člověka, který zničil jeho otce i celou rodinu nemilosrdnou pomstu. Jeho plán je geniální, propracovaný do poslední detailu a úspěšný.
Zpovzdálí ho však kdosi pozoruje. Kdosi velmi mocný, na nějž Gideonovy jedinečné schopnosti udělaly velký dojem. Někdo, kdo přesně takového mstitele právě potřebuje.
Pro Gideona může tato operace znamenat pouze začátek… (Založil/a: Antonín)

Barabura
  24. 2. 2016, 10:53
Mně se kniha moc líbila. Kniha je akční, napínavá a docela uvěřitelná. Opět mě překvapilo jak pánové umí psát i o něčem jiném než o Pendergastovi. Dohromady jim to funguje perfektně. Zvlášť mi přijde to funguje dobře jeno panu Childovi, pan Preston je samostatně slabší.
Buřinka
  24. 9. 2016, 11:42
Včera jsem knihu čerstvě dočetla. Hlavní hrdina, který se dozví, že je smrtelně nemocen, pomstí po mnoha letech vraždu svého otce. Jeho další úkol je taktéž velmi nebezpečný a náročný. Kapitoly jsou krátké a nabité dějem. Občas dojde i k humorné scéně (např. když policistovi na ostrově Hart popisuje jak hledá podle mapa zakopaný poklad). Chvíli jsem koketovala s myšlenkou, že Gideon Crew začne chodit s Orchideou, ovšem to vzalo za své, když ji zavraždil Kývající jeřáb. Za další "přítelkyni" jsem mu vybrala Mindy, která bohužel také dopadla špatně :-( Kniha určitě stojí za přečtení.
čarodějka
  5. 9. 2012, 15:24
Já byla zase nadšená,kniha byla čtivá,prostě jiná než jsem i čekala a neuvěřitelně jsem se nasmála,těším se na další:o))
Catherinae
  7. 1. 2013, 15:55
Možná, že jsem po všech těch knihách se zvláštním agentem Pendergastem čekala víc. Kniha byla samozřejmě napínavá, a četla se sama, ale chyběl v ní ten určitý náboj, kterým oplývají ostatní knihy DP&LCh. Na druhou stranu v ní ale nechyběl skvělý humor a nápaditost (pokud nepočítám bitevní scénu s bagry, to bylo možná trochu přehnané:)) Gideon, docela obyčejný detektiv, jako by neměl moc co nabídnout, ale uvidíme, jak se bude vyvíjet, vždyť ještě není všem dnům konec :)
Erlif
  14. 6. 2012, 12:56
Knihu jsem si bez váhání koupila, mám přečtenou celou sérii s agentem Pendergastem, no řekla bych, že Pendergast byl lepší... Tato kniha neurazila ale zase nemůžu říct, že bych z ní byla úplně odvázaná... s Gideonem bude určitě víc knih, takže ještě jednu šanci si tato "serie" rozhodně zaslouží :-)
Jirka Soukup
  4. 8. 2015, 23:46
Nelze srovnávat s A.Pendergastem, jelikož tam se propracovanost a dlouhá serie dostaly pod kůži. Prostě oddychovka s novým hrdinou, který si možná najde cestu. Jsem zvědav na další díly.
bricks
  23. 8. 2014, 20:38
Ha, tak Gideon mě mile překvapil... Strhujíci akční příběh plný zvratů... Duo Preston & Child zase překvapilo. Vřele doporučuji...
ondua
  24. 5. 2013, 10:17
stoprocentní souhlas s AGARUX, velké zklamání opori původním knížkám s Pendergastem, ale doporučím úplně nezatracovat další pokusy Gideona, např. ta nová knížka Falešná hra je zatím hodně dobrá (jsem cca na 90.stránce)
agarux
  14. 5. 2013, 14:40
Tak tato nova postava ma fakt neprijemne prekvapila a hlavne sklamala na plnej ciare. Knihy s Pendergastom mam velmi rad, mam vsetky na polici precitane, postavicka Crew je vsak uplne ina kava. Bez napadov, bez deja, bez napatia, rozhovory bez logiky, koniec bez prekvapenia, o zvratoch ani nehovorim. Navyse po prvych 50tich stranach ma zacinal stvat sposob akym sa tento samozvany "detektiv" alebo "tajny agent" dostava k informaciam. proste vsetci na svete su idioti, len ja som lietadlo. A ta epizodka na zaciatku mi silne pripomina agenta 007, ale na urovni zo zakladnej skoly. Posledny verdikt teda je: radsej som mal tych 13€ investovat do ineho autora, ale aspon viem ze ziadnu dialsiu crewovku nezoberiem do ruky.