Originální název: Alle sieben Wellen
Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Host - 2012
ISBN: 978-80-7294-561-0

Host (2012) 978-80-7294-561-0 259

Pokračování úspěšného románu Dobrý proti severáku.
Myslel si, že na ni dokáže zapomenout. Hlupáček Leo, který si zrušil emailovou schránku a odletěl do Bostonu. Nebo si nepamatujete poslední slova románu Daniela Glattauera Dobrý proti severáku? UPOZORNĚNÍ. E-MAILOVÁ ADRESA BYLA ZMĚNĚNA […] PŘÍPADNÉ DOTAZY PROSÍM ADRESUJTE SPRÁVCI SYSTÉMU. Nevíte, o čem je řeč? Zamilovali se do sebe, aniž by se kdy osobně setkali. Píší si a čekají na sebe ve svých schránkách elektronické pošty. A nyní má tento e-mailový románek románové pokračování. Glattauer ho napsal na přání čtenářů, kteří se s Leem a Emmi nedokázali rozloučit. Teď tihle dva dostávají druhou šanci.

Oba si uvědomí, že se svých citů tak lehko nezbaví. Možná je tohle skutečně ta chvíle, kdy se konečně potkají. Jenže Emmi je stále vdaná a Leo navázal nový vztah. Když se ovšem šest vln rozbilo o břeh, sedmá se právě valí — a v novém románu Daniela Glattauera je to právě sedmá vlna, která přinese překvapení. (Založil/a: pitivier)

Introvert
  15. 6. 2016, 23:15
Obsahuje spoiler spoiler Je mi moc líto... Bavilo mě to, knížka se opravdu dobře čte. Bohužel jsem si taky přečetla zdejší komentáře, takže jsem se těšila (nebo možná víc doufala) v onen ,,happy end". Opravdu jsem jediná s protichůdnou představou, co v tomto případě happy end je...? Hodnoty, ve které doufám, dostaly pěkně na frak - ne, opravdu nemůžu hodnotit jinak...
Magyana
  30. 6. 2013, 19:16
Veliká spokojenost.
Kniha má kouzlo, švih a spád prvního dílu, nic se neztratilo. Děj plyne dál, vztah virtuálních milenců jde chvíli nahoru, pak zase dolů, vyhrocuje se a ani okamžik nenudí. SPOILER: Happy end na závěr je vlastně jen takový bonus pro romantické duše.
Fabienne
  18. 5. 2012, 16:21
O hodinu později
Re:
Ve zkratce: dnes, 15 hodin, Veletržní kavárna?

O 30minut později
Odp.:
Ano, ale(...). Ne, žádné ale. Ano!

O 30 minut později
Re.:
Hezky! A na tenhle zajímavý kauzální řetězec jsi potřeboval třicet minut, milánku? JENOM třicet minut? Můžu analyzovat? Napřed "ano" zdánlivě rozhodného souhlasu. Potom čárka pro očekávaný dodatek. Potom "ale" ohlašující výhradu. Potom kulatá závorka písemného formálního umění. Potom tři tečky tajemstvím obestřené mnohotvárnosti myšlenek. Potom dostatek disciplíny pro uzavření závorky a zabalení anonymního zmatku. Potom tečka konzervující hodnoty, aby se ve vnitřním chaosu udržel vnější pořádek. Potom najednou vzdorovité "ne" zdánlivě rozhodného odmítnutí. Znovu čárka pro nadcházející doplnění. Potom "žádné" nekompromisního odmítnutí. Potom nové "ale", které se navzájem ruší, které tam je jenom proto, aby ukázalo, že už žádné není. Všechny pochybnosti naznačené. Žádná pochybnost nevyslovená. Všechny pochybnosti odsunuté. Na konci stojí statečné "ano" se vzdorovitým vykřičníkem. Ještě jednou dohromady:
"Ano, ale(...). Ne, žádné ale. Ano!"
Jaké nádherné rondo tvé vrtkavosti. Jak fascinující kolo kolo mlýnský tvého otevřeně vybojovaného rozhodování. A toto vědomí umí jako nikdo jiný předat osobě, které se to týká. A to všechno za mizerných třicet minut. Geniální! Kvůli tomu tě dali studovat psycholingvistiku, milý Leošku.
--------------------------

Perfektní. Daniel Glattauer mě nezklamal. Moje v koutku zasunuté obavy zašly na úbytě, protože i tahle druhá kniha se mu povedla. Jdu si ji koupit (tu první pochopitelně také).
Gallienus
  30. 5. 2016, 6:32
První díl se mi líbil, druhý mi přišel šitý horkou jehlou, jestli jej autor skutečně napsal na přání fanoušků (a ne kvůli prachům), měl se na to raději vykašlat. Příběh je prakticky o ničem, jen spousta plků, stále to samé dokola... a ten závěr?! Tak to byl úplný šok - směšné, hlavně dobrý konec a čtenářky si popláčou. Mnohdy mi nevadí, když autor vykrádá sebe sama, někdy je to i příhodné, tady mi to přišlo laciné.
teite
  29. 11. 2013, 19:49
Nesmírně jsem se na pokračování předchozího dílu těšila, ale musím přiznat, že druhý díl byl pro mne trošku zklamáním. Možná proto, že už chybělo takové to překvapení, že člověk čte román v e-mailech. Nicméně čtě se to opravdu hezky.
Evelýny
  25. 8. 2015, 18:28
Na tomto příběhu mě upoutala fantazie spisovatele. Co všechno se dá pomocí e-mailů vyslovit. Musím přiznat, někdy měla moje fantazie velkou honičku, někdy jsem se ztrácela v osobách - kdo koho vlastně oslovuje, kdo komu vlastně odpovídá. Ale stejně je to originální, vtipný, ke konci i napínavý příběh. Moje srdce plesalo nad inteligentními a vtipnými dialogy, nad detailně propracovaným příběhem.
Pro mě prostě SUPER! SEPER! SUPEEEEEEEEEER!
AkzuzkA
  7. 10. 2016, 19:26
Když jsem v knihovně našla druhý díl ke knize Dobrý proti severáku neváhala jsem ani vteřinu! A i přes to, že se dal konec tak trochu očekávat, nebyla jsem zklamaná. Kniha je opět strhující od začátku až do konce, autorův styl neztratil jiskru ani čtivost.
miiichalka
  5. 11. 2015, 20:37
První díl se mi asi libil více, i přesto jsem se od čtení neodtrhla až do poslední věty... Postrádala jsem trošku lehkost a humornost Dobrého, ale nekýčovitost i jistá "nemilostnost" tohoto milostného příběhu i jeho závěru mou dušičku uspokojila...
Sacrifice
  25. 6. 2014, 23:32
Při koupi první knihy mi říkali "Až to dočteš, nebudeš chtít nic jiného než druhý díl"... Jasný, chá :)
Nicméně jsem druhý den ráno vskutku šla do knihkupectví pro další knihu.
Každá sedmá vlna má víc svůj příběh, už to není tak o seznamovaní jako o lásce - není to tak vtipné jako romantické.
petshop
  15. 9. 2013, 14:29
O malinko horší než první díl. Trochu mi vadil ten příliš dokonalý happyend, ale jinak opět super rozbor vztahu, mužského a ženského vnímání, myšlení a jejich konfrontace.
melilotka
  5. 9. 2012, 22:22
První kniha - Dobrý proti severáku - mě nadchla. Ale u pokračování mám trošku problém. Kvalitativně se prvnímu románu vyrovná, ale... Stejně jako u filmů, ke kterým se natáčejí další a další, stále horší pokračování jen z důvodu divácké úspěšnosti prvního dílu, může i u knížky dojít k tomu, že se s každou další stránkou vytratí kouzlo, které bylo na počátku. Pak to může být nuda... Přesto dávám 80%.
Margret
  4. 1. 2015, 18:47
Čtivostí se kniha vyrovnala prvnímu dílu. Bohužel jsem okem zavadila o vyzrazení konce tady v komentářích, takže od půlky jsem už nebyla napjatá. I tak jsem ale občas vzhlédla od knížky s otevřenou pusou. Trochu mi chyběl náboj a vtip první knížky, zavalila mě sedmá vlna pocitů, možná až přehršel...
aubergine
  8. 11. 2014, 12:24
Obsahuje spoiler spoiler Pokračování Dobrý proti Severáku mě nezklamalo a happy end mi vůbec nevadil, člověk občas potřebuje šťastné konce :) Je to kniha, od které se neodtrhnete, dokud nedočtete až do konce (což vzhledem k formě, kterou je napsaná je otázka několika hodin). Super!
schialli
  30. 3. 2014, 16:37
Kdo četl Severák a líbil se mu (ze svýho pohledu si nedovedu představit, že by to mohlo být jinak :-)...), tak týhle knížce prostě neodolá. A ona nezklame. Je super (doporučuju nezačínat číst, když víte, že máte třeba pouhou hodinu času, fakt, ale úplně vážně se od toho strášně špatně vstává!). /!!!!!!!!!!SPOILER!!!!!!!!/ A dotáhne to přesně tam, kam člověk chce, aby to dospělo - v knize i v reálným životě. Ostatně proto, jak jsem pochopila, byla napsaná - aby uspokojila čtenářovy choutky po definitivním, ale hlavně šťastným zakončení. A asi právě to mě vede k tomu dát o hvězdu míň než jsem dala prvnímu dílu. Krásně použitý prostředky totiž směřujou k jednoznačnýmu cíli. Kouzlo prvního dílu bylo krom jinýho i v tom, že člověk chce víc a přitom ví, že takhle to prostě často chodí a víc nedostane. No a tohle mi Sedmá vlna trochu pokazila.
Veeria
  13. 10. 2013, 16:21
Ona: Milý Leo, každý den takovýhle e-mail, a byla bych ta nejšťastnější žena na světě. On:Děkuji, Emmi. Ale štěstí se bohužel neskládá z e-mailů. Ona:Nýbrž? Z čeho se skládá štěstí? Řekni mi to, tak ráda bych to věděla!!! On:Z pohody, bezpečí, důvěrnosti, sdílení, podpory, zážitků, inspirací, nápadů, myšlenek, představ, výzev, cílů. A ten seznam určitě není úplný.
Pokračování je více otevřenější, intimnější a pokládá jedinou otázku - budou spolu?? :)
Nikol-a
  12. 10. 2016, 22:29
Obsahuje spoiler spoiler Musím naprosto souhlasit s Introvert. Příběh se příjemně čte, děj pěkně ubíhá a celkově jsem se příjemně odreagovala. Ale označit závěr za happy end rozhodně nemůžu. Hrdinčino manželství mi nepřipadalo tak beznadějné, že by nestálo za záchranu. A slavný Leo byl podle mého jen rozmar, co trval až příliš dlouho.
zuzkala
  28. 3. 2014, 8:59
ÚŽASNÉÉÉ!!! Přečteno jedním dechem za jeden den! Skvěle navazuje na první díl, dialogy jsou propracované. A už dlouho se mi nestalo, že by mi tak bušilo srdce při čtení knížky!