Ondinino prokletí

Poprvé vydáno celosvětově: 2003

Šulc-Švarc - 2003
ISBN: 80-7244-107-8

Šulc-Švarc (2003) 80-7244-107-8 183

Z větší části se děj knihy odehrává během několika dnů, kdy mladík s nevlastním otcem, jeho novou ženou a přítelem-psychologem jede na východní Slovensko hledat svou nemocnou dívku. Krátce před tím než tam odjela, mu řekla že umře a taky že je těhotná. Právě tuto zprávu mu schválně nějakou dobu tajila, aby už s tím nešlo nic dělat, aby mu pak po ní zůstalo aspoň dítě. Protože již věděl o jejím onemocnění tzv. Ondininým prokletím (nedostatečnost dechu ve spánku, výpadky vědomí ve dne; má jméno podle bájné víly Ondiny) a o úmrtí dívčiny matky při porodu, bylo nutné ji co nejdříve najít a přimět k tomu, aby se podrobila vyšetření a následné operaci mozku. Ona ale byla rozhodnutá nejdříve na svět přivést dítě.... Zajímavý, psychologicky dobře propracovaný román jistě zaujme nejen autorčiny příznivce.

Zdroj: lizleroh, mlp.cz (Založil/a: verunka84)

culi
  14. 5. 2013, 20:07
Kdyby to bylo posazeno do dob před tím než jsem se narodila, tak bych i uvěřila těm dialogům...pokud ale někdo používá mobil a mluví takovýmto stylem, není to důvěryhodné. Jinak Gita mi svou dokonalostí a jedinečností dost lezla na nervy.