Originální název: Skladatelka voňavého prádla

Petrov - 2006
ISBN: 978-80-86337-89-0

Petrov (2006) 978-80-86337-89-0 185

Autobiografická prvotina Martiny Formanové, plná vtipných úvah a bryskních postřehů naznačuje, že nebudeme listovat stránkami milovaného deníčku smáčeného slzami lásky, vzdoru a nenávisti, ale že se nám představí osobnost, která s neobvyklým nadhledem, sebeironií a vtipem dokázala rekapitulovat své životní hledání, tápání, prohry i vítězství. Na jedné straně Martina marnivá, trochu povrchní, snící... o hvězdách. Na druhé straně Martina nejistá, zoufale hledající toho, kdo by jí v životě byl tou pravou oporou. Prostředím pražské bohémy proplula na palubě vlajkové lodi českého showbyznysu. S Karlem Gottem chodila snad ještě déle, než studovala FAMU. Schizofrenie tohoto způsobu života ji stála téměř všechny duševní síly. To si myslela tenkrát. Zač je toho loket, poznala až v Americe. I když ji dnes hvězdnější polovina pletichářského Hollywodu oslovuje důvěrně Martino, je mnohem klidnější. Aby ne. Ke hvězdám svého života už nemusí vzhlížet, je jimi obklopena většinu času. (Založil/a: skjaninka)

Buřinka
  6. 10. 2016, 21:59
Kniha nás vrací do 80. let minulého století, autorka popisuje sebe, svůj život, odchod z vlasti do Ameriky. Nijak zvlášť mě kniha nezaujala a jiné knihy jsem od Formanové zatím nečetla.
GODZILA
  19. 1. 2014, 12:22
první kniha od této spisovatelky a myslím si, že je to velmi dobře napsané dílko...Martina se mi tady představila a já ji beru...je to úplně obyčejná, fajn ženská...oddychovka
Luci-ye
  5. 7. 2016, 19:55
Příjemné čtení. Pro mě zajímavý vhled do osmdesátých let minulého století v Praze. Párkrát jsem se od srdce zasmála, jen mi malinko vadil styl psaní - ne že by byl špatný, ale sem tam je ta stavba vět taková, že k pochopení té věty jsem si to četla dvakrát, nicméně se v tom tak trochu vidím - proč psát jednoduše, když to jde složitě, "s kudrlinkami". :-) Je to vtipné a osobité.
Martas006
  19. 6. 2016, 17:42
U první poloviny jsem měla chuť jí přestat číst, ale poté, co se autorka v knize odstěhovala do Ameriky, mě teprve začala bavit.