Mass Effect: Klam

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Fantom Print - 2012
ISBN: 978-80-7398-157-0

Fantom Print (2012) 978-80-7398-157-0 288

Vesmír je v ohrožení. Každých padesát tisíc let napadne rasa vnímajících strojů naši galaxii a sklidí veškerý organický život. Smrťáci.
Dva lidé, kteří znají pravdu, se zoufale snaží najít způsob, jak tento cyklus přerušit – admirál David Anderson a jeho partnerka Kahlee Sandersová. Odhalili příšerný důkaz, že hrozba Smrťáků je skutečná, ale zároveň s tím i intriky Cerberu, tajné polovojenské organizace, a jeho tajemného vůdce, Záhadného. David a Kahlee se tak ocitají ve smrtelném nebezpečí, protože Cerberus se při ochraně svých tajemství nezastaví před ničím.
Při svém pátrání však nachází nečekaného spojence, Gillian Graysonovu, mladou ženu nadanou výjimečnými schopnostmi. Gillian, dříve subjekt hrozivých vědeckých experimentů, je nyní svobodná a začíná ovládat své smrtící dovednosti. Když však zjistí, že Cerberus je zodpovědný za smrt jejího otce, přísahá skupině i Záhadnému pomstu – a ohrozí tak vše, za co Kahlee a Anderson bojují. (Založil/a: Newls)

William C. Dietz William C. Dietz
*1945

Orina
  24. 5. 2013, 17:56
Po Karpyshynově trilogii teda zatraceně studená sprcha. Zvraty jak v Beverly Hills 90210, postavy se chovají tak hloupě až to bolí a mně osobně rádoby velkolepý konec úplně vyděsil, jak byl špatný. Nevím, proč se Dietz nasáčkoval do Mass Effectu a z trilogie se snažil vytvořit tetralogii, raději si ale měl nechat zajít chuť. Ani jako fanouška hry mě tento díl rozhodně neoslovil.
Vé-Vé
  16. 6. 2014, 15:27
Je to slabé, slabé ... kniha se mi doma válí od okamžiku jejího vydání a nedošla jsem dál než za 30 stránek. Dietzovo styl psaní se prostě nedá rozumně vstřebávat a Klam asi rozšíří seznam knih, které nikdy nedočtu. Na jednu stranu mě to mrzí, ale zase mám spoustu jiných knih, kterým se můžu věnovat a neztrácet u nich nervy.
Jimi boi
  4. 5. 2012, 19:43
Slabsi nez predchozi dily, konec me teda celkem potesil, ale jinak jen prumer. A spousta preklepu a uziti spatnchy jmen tomu taky neprida...
TheBatman
  18. 4. 2014, 15:33
Jako oddychová kniha poslouží skvěle. Předchozí díly jsem nečetl a tenhle se mi líbil. Některé postavy byly nic moc, Záhadný byl ale skvělý. Doporučoval bych to spíš čtenářům, kteří hráli hru, aby se vyznali.