Náhradní princ

Víkend - 2008
ISBN: 978-80-7222-511-8

Víkend (2008) 978-80-7222-511-8 286
Víkend (2007)

Prázdniny se kvapem blíží a sedmnáctiletá Jana se na ně nijak netěší. Nemá totiž žádný program a kromě srpnové brigády ji čeká nuda doma. Když se však naskytne příležitost vyrazit na volejbalový turnaj do kempu Mokrá louka, rázem je všechno jinak a Janě přibudou velké starosti. V několika málo dnech musí nutně sehnat kluka, co by ji doprovázel a před partou „zaskočil" za Sebastiana, se kterým chodí skoro rok. Sebastian je sice po všech stránkách naprosto dokonalý, spolehlivý, věrný, něžný, zamilovaný romantik a poeta, nicméně má jednu vážnou vadu a sám s Janou jet nemůže, protože neexistuje. Jana si ho vymyslela, aby se před kamarádkami neshodila a nepřipadala sobě i jim „zaostalá".
Získat náhradníka není vůbec jednoduché, Jana to zkouší přes Internet i naživo, až se jeden kluk, který tuhle akci pojme z jistých, čistě zištných důvodů, objeví. Problémy tím však teprve začínají - náhradník je Sebastianův pravý opak a do vysněného dokonalého prince má daleko!
Červenec se rozjíždí na plné obrátky a s ním i jízda po horské dráze prázdninových zážitků nabitá emocemi - a v neposlední řadě také horkou letní láskou, která ke každému správnému létu neodmyslitelně patří.

Knihovnice25
  13. 2. 2013, 20:59
Tahle knížka patří podle mě mezi jednu z nejlepší od paní Lanczové... Je to teda už delší dobu co jsem jí četla ale pořád si matně vzpomínám o čem byla :)
Wajny
  16. 10. 2014, 12:15
Nejlepší knížka od paní Lanczové! Bavila jsem se od začátku do konce. Hrozně se mi líbilo neustálé pošťuchování Jany a 'Sebastiana' :-) Jak to vše dopadne, bylo jasné hned na začátku, ale i tak jsem se těšila, jak se to nakonec vyvrbí. Trochu mi vadil otevřený konec, ale už si na ně pomalu zvykám, u paní Lanczové jsou totiž velmi oblíbené. 5*
lennyd
  1. 1. 2013, 21:29
Jedna z knih od Lenky Lanczové, která má trochu hlubší příběh (sice z mužského hlediska trochu nepochopitelný, ale to v knížce konstatuje jak Jakub tak Kazim). Stejně jako většina ostatních lanczovek se dobře čte, a i když pointu lze tušit takřka od počátku, tak jste zvědavi jak k tomu prozření vlastně dojde...
Demisha
  15. 8. 2010, 18:32
Je to bezvadná knížka, kterou stojí za to si přečíst. Jediné, co mi trochu vadilo bylo to, že to na konci ukončila příliš krátce a nevysvětlila jak to bude dál.
Adris
  15. 8. 2013, 10:20
Prostředí hradu..No, tato knížka je podle mě průměrná, docela mě nudí , právě kvůli tomu prostředí. A taky mi příjde nereálné aby si holka ve věku Jany vymýšlela kluka.
tynahopeje
  4. 1. 2013, 18:23
Jedna z jejích knih, která se mi opravdu líbí. Už jsem to četla snad 6x a můžu to stále číst dokola. Úžasná kniha - Chtěla by to pokračování
a.cko
  17. 3. 2012, 22:21
Tato kniha se čte sama, jak je skvělá. Zvědavost vám nedá nečíst dál. Pořád se v ní něco děje, neusnula na mrvém bodě.
PavlaKaf
  30. 4. 2011, 18:22
Moc pěkná knížka, opravdu všem vřele doporučuji :o) strašně moc se mi líbilo, jak ji "Sebastian" doháněl málem až k šílenství svým chováním, vážně jsem si čtení navýsost užila :o)