Originální název: Vampire Academy

ISBN: 978-80-7498-006-0

Domino (2014) 978-80-7498-006-0 280
Domino (2014) 978-80-7498-003-9 304
Domino (2009) 978-80-7303-468-9 280

Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají v obrovském nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové.Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného morojského rodu je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů. Naštěstí je tady ale dhampýrka Rose, v jejichž žilách se smísila krev vampýrů a lidí, takže dokáže zlým Strigojům lépe čelit. V tajemném a ponurém světě akademie ale nebude snadné odolat všem nástrahám a zradám: Lissa bude muset opatrněji využívat svých nadpřirozených schopností, aby nepadla do strigojské pasti, a Rose se musí vzdát velké lásky, aby mohla kamarádku ochránit a za žádných okolností ji nezklamat. Jediné, nač se totiž mohou obě spolehnout, je jejich vzájemné pouto, jejich přátelství (Založil/a: skjaninka)

anishta
  25. 5. 2014, 22:08
Jednoduché, čtivé, sympatické postavy. Sice se mi možná o chlup víc líbil film, ale je to fajn. Nečekala jsem zázraky, takže nejsem zklamaná, naopak mě to mile překvapilo.
PeťkaW.
  14. 10. 2014, 14:04
Nebylo to vůbec špatné, ale vzhledem k tomu, že jsem nejdříve viděla film, nemělo mě už moc co překvapit a nejspíš kvůli tomu jsem celou knihu brala tak nějak... vlažně. Postava Rose je úžasně napsaná a je to právě ona, kdo drží i slabší místa v ději nebo kvůli komu přimhouříte oči i nad neustále se opakujícími motivy a zápletkami, protože přiznejme si to, závratného děje kniha zase tolik nepobrala. Ale příběh je psaný čtivě, to se musí nechat, a čtení vám příjemně utíká. Co mi rušilo dojem, byly překlepy, tiskové chyby a jak už jsem psala - opakující se motivy. Podle komentářů se ale bude kvalita s dalšími díly zlepšovat, tak jsem na to zvědavá :)
Lucianna
  29. 7. 2014, 11:13
Původně jsem tuhle sérii upíru chtěla vynechat. Ale nechala jsem se přemluvit, a nebylo to tak špatné jak jsem očekávala :-)..
Nantong
  4. 2. 2013, 17:16
Zpočátku jsem si říkala, že mě kniha asi bavit moc nebude, ale vydržela jsem a nelituji, dílko se mi líbilo, bylo to čtivé a napínavé...hurá na další díl :)
Lucy Sisk
  20. 6. 2012, 17:45
Prvních prá stránek pro mě bylo nepochopitelných, ale po vysvětlení o co tam vlastně jde, jsem byla jak u vytržení. Něco takového tady ještě nebylo a v tom velikém zmatku ohledně jiných upírů a jiných sci-fi knihách, to byla příjemná změna. Změna, která ukazuje obyčejnou dívku - svým způsobem - a ta není dokonalá po všehc stránkách jak tomu většinou bývá.
Vikyna
  5. 4. 2013, 0:30
Možná byla chyba, že jsem do čtení téhle knížky šla - po vyslechnutí názorů ostatních - s opravdu velkým očekáváním. Ne, že by bylo zklamáno, ale už nemohlo být předčeno.
Velmi čtivá knížka, kterou opravdu sfouknete jedním dechem. Plynulý příběh, zajímavý děj - opět zase další fantastický fantaskní svět :)
Líbilo se mi, že se sice jedná o knížku o upírech, ale "upírství" samotné není hlavní dějovou linií příběhu, jak je tomu u většiny upírské literatury. Zkrátka je to originální a má to šmrnc :)
včelka
  3. 2. 2012, 12:50
Vampýrskou akademii jsem si přečetla proto,že poslední dobou ulítávám na upírech.Ze začátku jsem nechápala pojmy Moroj a Dhampýr,ale asi po 50 stránkách jsem pochopila.Na knize mě zaujalo něco co v předchozích knížkách které jsem četla nebylo:Rose si sice s Dimitrijem něco začne,ale dohromady se zatím nedají...Není co dodat skvělá knížka :)
DanielOsbourne
  28. 8. 2016, 1:48
Tahle kniha se pro mě stala takovým malým experimentem, jak moc je zaměřena na dívčí publikum, které tuto sérii vynáší do nebes. Odpověď je: Hodně. Po celou dobu knihy se zde řeší otázky vztahů a sexuální přitažlivosti, což zapříčiňovalo to, že jsem o knihu ztrácel zájem. Ne že by na tom bylo něco špatného, ale už toho bylo prostě moc. Uvítal bych o něco více akce a trochu pozměnit charaktery některých postav. Lissa se s tím věčným kňučením opravdu nedala snést. Přemýšlel jsem, že bych Vampýrskou akademii ohodnotil dvěma hvězdami, ale poslední kapitola mě utvrdila v tom, že si tato kniha zaslouží průměrné hodnocení. Nejvíce na této knize oceňuji jednoduchý styl psaní, díky kterému je tato kniha spíše odpočinkovým čtením. Na další díly se prozatím nechystám, ale úplně nezatracuji možnost, že bych se někdy pokusil v této sérii pokračovat.
RenataHopsinka
  19. 2. 2014, 18:49
Mě celá tato knižní série doslova uchvátila. Je to kniha plná akce, romantiky a lásky. Vše co od dobré knihy očekávám. Některé díly této série už mám přečtené víckrát a stále tyto knihy patří mezi mé milované a všem bych tuto sérii doporučovala.
Poison_Ivy
  11. 3. 2014, 15:56
Upíři, vampýři a jiní píři se zubama jsou moje velká slabost. Vampýrskou akademii jsem si tak pochopitelně nemohla nechat ujít. Sice mi trvalo docela dlouho, než jsem se k tomu dokopala (přece jen těch dílů je šest, což není zrovna málo).

Seznamte se Rose a Lissou, obě studovali na Vampýrské akademii, odkud před více než rokem utekly. Až doteď se jim dařilo zdárně utíkat, jenže jsou chyceny a převezeny zpátky do akademie, kde vyvstává jasná otázka. Proč vlastně utekly?

Hned na začátku bych měla takovou menší výtku. Myslím, že by bylo vhodné hned v úvodu uvést takový menší vampýrský průvodce, který by vyjmenoval všechny druhy a jejich schopnosti. Já jsem totiž několik kapitol byla naprosto zmatená, než jsem to nevydržela a musela jsem si ty tři druhy vyhledat, abych v tom měla jasno. Vysvětlení se nám sice dostalo, ale asi dvě kapitoly potom, co jsem ztratila nervy.

Když ale odhlédnu od toho, tak knížka byla napsaná dobře. Skvěle se četla, akce tam bylo taky dostatek a abych pravdu řekla, příjemně mě tato knížka překvapila. Nevím co přesně jsem čekala, ale moje očekávání to předčilo. Rozhodně se hodlám pustit i do dalších dílů. Zrovna tady opravdu platí heslo "nesuď knihu podle obálky (či názvu)".

ideal_alien
  13. 2. 2016, 20:04
Knihy o upírech mám strašně moc ráda. Prostě paráda! Zápletka smysluplná a hlavně čtivá. Co víc dodat? Pro ty, kdo mají rádi nadpřirozeno přímo skvělé.
Ann-K.
  22. 6. 2012, 14:45
Ze začátku jsem si říkala: ,,To bude nějaká blbost," ale potom jsem se od toho nemohla odtrhnout. Tahle série je jedna z mála těch kde děj je napínavý a zajímavý i v 6.díle.Prostě super.
Shifer
  4. 4. 2015, 10:00
Sice jsem ještě nečetla další díly, ale počítám s tím, že tenhle je takový úvodní a rozjížděcí. Strašně jsem si Rose oblíbila, Dimitrije samozřejmě taky (trochu mi připomněli Tris s Čtyřkou) a hlavně postavu Christiana. Těším se na další díly, jsem vážně zvědavá, jak se mi celá tato série bude líbit.
Lerenika
  28. 12. 2010, 0:53
Jediné co můžu doporučit je, přečtěte si to! FAkt nebudete litovat a můžete se těšit na celou tuhle sérii, protože děj bude jen gradovat, žádný díl není špatný, a jedině stále lepší a lepší. Jakmile začnete, tak nebudete moci přestat, což vůbec neni špatně.
Trina1
  4. 2. 2014, 15:28
Při čtení první poloviny jsem si říkala, že jeden díl stačí. Čte se to sice pěkně, ale zas až tak dobrý, abych přečetla všech šest dílů, to není. Navíc mi byla Rose velmi nesympatická, její chování mi nesedělo - byla strašně drzá a až moc sebevědomá. Pak jsem se přehoupla přes půlku a nějak se stalo, že jsem změnila názor. Úplně mě to pohltilo a už teď je mi jasné, že přečtu všechny díly :D.
Dee-Dee
  12. 9. 2013, 18:04
Knížka je dobře čtivá, ale musím říct, že mě trochu zklamala, všechny moje kamarádky říkaly, jak je skvělá, ale já se do ní prostě nezakousla celou svou osobností. Možná to ale je tím, že ze začátku vůbec nemám ráda hlavní hrdinku.
yanniss
  3. 9. 2012, 16:19
Nejlepší série o upírech jakou jsem zatím četla. Děj je napínavý od prvního dílu až po poslední díl. Všem co majé rádi upířinu vřele doporučuji. Sérii jsem zhltla, ani nevím jak ;) takže za mě 5 hvězdiček.
katheriin
  28. 2. 2014, 22:55
Bohužel první kniha je hrozně pomalá a trochu trvá, než se trochu rozjede a něco se začne dít. Další knihy mi už přijdou lepší, protože se v nich pořád něco děje a chudák hlavní hrdinka Rose si vůbec neužije. Každopádně Rose je "malá dhampýrka", která studuje na strážkyni Moroje. Konkrétně chce být strážkyní své kamarádky Lissy.
Lucecita
  2. 4. 2014, 19:36
Tuhle knížku jsem začala číst po zhlédnutí traileru k filmu. Ten se mi zalíbil, tak jsem byla zvědavá na knižní předlohu. A musim říct, že kniha se mi líbila. Příběhy o upírech mam ráda a doufala jsem, že to nebude stejné jako Stmívání, se kterým se vážně peru, abych to dočetla. Příběh byl zajímavý a hned jsem si zamilovala Dimitrie, takže čtu dál.. :)
lucaaa8
  8. 11. 2012, 21:06
Název mě zprvu odradil, ale po přečtení jsem hned musela přečíst i všechny další díly. Rozhodně je to dobrá "oddechová" kniha.
Barborelka
  24. 5. 2011, 16:28
Tak sem ráda, že mi svědomí nedalo a musela jsem VA přeci jen dočíst. A naštěstí jsem neudělala chybu, odložila jsem ji v lednu, protože jsem se do ní nemohla začíst, ovšem povedlo se a konečně na ni přišla řada;-)) Opět mě překvapuje, co autor to jiný pohled na upíří svět.(Ted zrovna čtu Milence z věčnosti od Ward a je to úplně něco jiného)to jen tak na okraj. Prozatím se mi líbili všechny upířiny, kromě Upířích deníků. Moc fandím Rose a Dimkovi ;-D
Wajny
  21. 10. 2015, 15:26
Kniha je velmi čtivá, postavy jsou hezky propracované a dějová linie nemá žádná hluchá místa, ale....prostě si u této knížky neřeknete WAU! Nejvíce se mi líbí postava Rose, která je na jednu stranu "praštěná", ale zároveň je strašně zodpovědná a oddaná Lisse. Na knize mě zaujalo rozdělení upírů na Moroje, Strigoje a Dhampýry (právě proto jsem ji začala číst) a jejich charakteristické vlastnosti. Těším se na další díly, doufám že budou o trošičku lepší, abych konečně měla WAU pocit :-) 4*
Janicza
  10. 10. 2015, 17:30
Příjemné čtivo. Tuším, že jsem na knihu narazila už před několika lety, ale přečetla jsem ji až teď, po tom co jsem náhodou shlédla film. Tehdy mě odradil vztah "učitel-studentka", ono to v těch anotacích znělo špatně a já na to nebyla připravená :D ... Ale po tom, co jsem zjistila, že mezi Rose a Dimitrim rozdíl 7 let (a hlavní roli ve filmu ztvárnil boží Rus Danila Kozlovsky) jsem si vynadala, že jsem knihu nepřečetla dávno. Jejich rozhovory jsou vtipné, Rose ve většině případů zaboduje svým vtipem, několikrát mě pěkně rozčílila tou svou zbrklostí, ale asi proto je tam Dimitri, který ji stahuje na lepší cestu. Jeho charakter jsem si zamilovala hned, k Rose jsem hledala cestu déle.
Celá série má dobrý spád, tenhle díl rozhodně patří mezi ty lepší z nich.
Adys
  31. 7. 2011, 21:59
naprosto dokonalé...ale prosím neberte mne jako bláznivou pubertální dívčinu oslněnou Stmíváním.Bellu a Edwarda upřímně nesnáším,stejně jako celou ságu.Na druhou stranu tato série mě naprosto dostala.Velice poutavě napsáno,hlavní hrdinka je sympatická,ostatní postavy taktéž (viz.Adrian).A Dimitrij??Dala bych si říct :D
Lomeril
  27. 5. 2010, 10:47
Upřímně, text na zadním přebalu je poněkud nepřesný. Na strážcích není nic tajemného, na Akademii žádní Strigojové nejsou a už vůbec nechystají past na Lissu. (Tedy, v prvím díle, série ještě není dopsaná, takže kdo ví, co nás čeká).
Digi
  11. 8. 2014, 20:38
Dlouho jsem se odhodlávala ke čtení knihy a pak jsem byla nadšená a nemohla se odtrhnout. Doporučuji pro ty které mají rádi upíry :)....postavy byly sympatické a děj byl napínavý od prvního až po poslední díl!
polkoter
  7. 6. 2012, 16:11
Vampýrskou akademii jsem objevila docela nedávno a když jsem si četla všechny ty pochvalné komentáře a recenze, tak jsem si řekla, že to zkusím. A rozhodně toho nelituju! Celou sérii jsem četla se zatajeným dechem a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Řadí se mezi jedny z mých nejoblíbenějších sérií. :)
Lociika
  4. 2. 2016, 13:32
Kniha přečtena zhruba před třemi lety. Četla se sama.. čtyři díly za čtyři dny. Doteď na ni moc ráda vzpomínám. Kniha je velmi čtivá a postavy jsem si ihned oblíbila.
Určitě doporučuji. :-)
medvide
  10. 10. 2015, 9:29
Nejprve jsem viděla filmové zpracování a to jsem si hned natolik oblíbila, že jsem si musela pořídit celou sérii knih. Neudělala jsem chybu a mohu říci, že nevím, co je lepší. Jsem z této série nadšená, i když jsem teprve na jejím začátku. Už se těším, jak to bude pokračovat.

Moc bych si přála vidět i filmové pokračování :( ...
Daion
  30. 3. 2014, 16:13
Uzasna serie, ktera se cetla skoro sama. Nejhorsi bylo, ze jakmile si clovek precetl prvni dil, okamzite se pustil do dalsiho, aby vedel, jak to dopadne. Tim padem jsem celou serii sfoukla asi za 10 dni a ted uz bude konecne cas i na neco jineho.
šotolovaa
  18. 2. 2014, 17:47
Tahle knížka se mi fáákt moc líbila , přišla jsem k ní , když si sestřenice četla 2 díl a já jsem si kousek jen tak četla s ní . Kniha mě zaujala , a přečetla jsem si ji . ( už mám přečtený 1. i 2. díl a ted trpělivě čekám než si sestřenka přečte 3 aby mi ho pujčila :) )
evcik
  2. 12. 2013, 11:20
Začala jsem číst na doporučení kamarádky. Jelikož koukám na upíří deníky a tak podobně, tak jsem se nejdříve bála trochu jiných pravidel světa vampýrů (vampýr, dhampýr, strigoj). Ale vše bylo hezky vysvětlené a dávalo to smysl. Kniha byla čtivě napsaná, četla jsem doslova jedním dechem a okamžitě jsem byla vtažena do děje. Celou šestidílnou sérii jsem přečetla tak rychle, že mi to bylo až líto. Rozhodně se k těm to knížkám ještě vrátím. Jedinou chybou snad, že někdy byl děj lehce předvídatelný, ale jinak jsem byla nadšená!
andy.plodkova
  23. 8. 2013, 14:21
Zajímavě zpracovaný příběh. Rozdělení upírů mě vážně dostalo, tohle se autorce vážně povedlo. Žádný zápletky mezi lidmi a upíry, ale jen mezi nižšími a vyššími rasami upírů. Originální příběh. DOPORUČUJI!!!!!!
Kirsty
  12. 12. 2012, 20:23
tenhle díl se mi nelíbil tak jak ostatní ale dalo se to jak pro ni na začátku přijdou ti strážci....hned sem podle popisu věděla kdo je Dimitrij protože jsem nejdřív četla 3.díl ten se mi taky líbil nejvíc ale na celou Vampýrskou akademii nedám dopustit.....!!!!!
Tery.Kosova
  9. 11. 2012, 16:02
Na tuto knížku jsem narazila náhodou, když v knihovně měli knihu, kterou jsem chtěla už půjčenou a já projížděla časopisy a narazila na Vampýrskou akademii. Nečekala jsem, že mě kniha zaujme tak, jako právě tahle. Četla jsem toho hodně s touto tématikou, ale na tuto knihu to nemá a myslím, že dlouho mít nebude. V každém díle ze všech 6 se děje něco co dokáže tak moc zaujmout, že jsem se od toho potom nemohla odtrhnout a byla jsem vždy strašně nervózní, než budu mít další díl. ROZHODNĚ DOPORUČUJI!! ;)
prcek1828
  23. 4. 2012, 15:40
Skvělá série. Všechny díly jsou úžasné a nápadité nemáte srdce na to, aby jste se od té knihy odtrhli. Nejvíc se mi asi líbila Poslední oběť a Stínem políbená, ale všechny knihy jsou nádherné. Není to stejněho typu jako Stmívání. Dřív jsem měla hrozně ráda Stmívání, ale na tuto sérii nedám dopustit.
Monííí
  2. 4. 2012, 9:47
Hodně dobrá kniha, opravdu jsem se ani u jednoho dílu nenudila! To svědčí i o tom, že jsem celou ságu přečetla do 14-ti dnů a i o volnu jsem vstávala brzy ráno abych četla:-D. Když mě něco chytne....doporučuji všem, kdo má rád upíří tématiku. Jsem zvědavá na film, doufám že to moc nepo.....:-)
Catherine
  19. 9. 2011, 21:40
Vampýrská akademie je snad nejlepší knihou s upírskou tématikou, jakou jsem četla. Hlavní hrdinka, Rose je skvělá.
vanitywhore
  14. 9. 2011, 13:20
Hodně povedené,konečně trochu pozměněná kostra příběhu (ne jen věčně opakující se;obyčejná holka zamilovaná do neobyčejného kluka),propracovaná fantasy..tak čtivé,až se z toho lehce stane obsese.Rose je silná sympaťanda a postava Dimitrije jakožto hodného/zlého se mi hodně líbila.Určitě nejlepší upírská sága,každopádně si nepřeji,aby byla zfilmovaná.
VeronikaK
  25. 7. 2011, 16:02
Vampýrská akademie je dle mého názoru nejlepší upírská série, skvělý námět, velmi čtivé, neočekávané zvraty, velmi sympatická hlavní hrdinka :) Četla jsem nějaké náznaky, že by mohlo být zfilmováno, tak jsem na to zvědavá. Niméně knižní řada mě naprosto dostala, musím si je znovu přečíst. :)
Richelle
  20. 1. 2011, 18:02
Nejoblíbenější kniha z "upířin". Je to čtivé, zábavné, velmi dobře napsané,... Rose je velmi sympatická, už jen tím, že je "naše" - mluví, jako my, teenageři. Lissa je možná trošku sebestřednější, než je třeba, ale v tomto dílu se to dá snést.
Vickie
  19. 1. 2011, 18:50
Moje nejoblíbenější knížka. Meadová dokáže dokonale popsat pocity nejen hlavcní hrdinky, ale i ostatních postav, co se okolo ní pohybují. Kniha je záživná a i když jí čtu pořád dokola, je stejně záživná.
kayluska06
  6. 1. 2011, 16:54
Zpočátku se mi to zdálo otřesné a nezáživné a za nic na světě jsem nebyla schopná najít si cestu k Rose Hathawayové. Připadala mi moc drzá, moc protivná a nepříjemná... Ale teď už vím, jaká ve skutečnosti je, a docela jsem si ji i oblíbila. :) Kniha nakonec nebyla vůbec špatná a dokonce jsem si přečetla i pokračování. :)
Elis85
  31. 12. 2010, 13:05
Moje nejoblíbenější série týkající se upíří tématiky. Celou sérii jsem přečetla jedním dechem je to fakt závislost. Podle mě lepší než stmívání, ale to už je věc osobního vkusu.
Scarlette
  19. 10. 2010, 11:58
Nehorázná závislost, už mám za sebou i dvojku... O trjce mi vyprávěla kámoška... Asi umřu nedočkavostí :)) Nemůžu to porovnávat se stmíváním... Je to úplně o něčem jiným... Ale miluju to též, možná i o něco víc, hlaně když ještě nevím co se stane:))
MichaelaHK
  30. 5. 2010, 11:04
LOMERIL má pravdu, tenhle text je nepřesný...U nás zatím vyšly je tři díly, v aj jich je zatím pět a ten první je z nich asi nejslabší...Nejvíc se mi líbil díl třetí!