Dějiny lásky

Argo - 2011
ISBN: 80-7203-762-5

Argo (2011) 80-7203-762-5 257
Argo (2006)

Nestává se často, aby teprve druhý román sotva třicetileté ženy budil pozornost měsíce před svým vydáním. Dějiny lásky, osudy hned několika postav zasazené do současného New Yorku a vracející se do doby 2. světové války, nezapřou hořký humor a gradaci napětí točícího se hlavně kolem ztraceného rukopisu – všechny tyto motivy patří k nezaměnitelným poznávacím znamením vytříbeného stylu samotné autorky. Židovští prarodiče Nicole Kraussové pocházeli ze čtyř různých států; Dějiny lásky jsou tedy nejen brilantní verzí amerického přistěhovaleckého příběhu, ale svým rozpětím, inspirací a ambicemi i románem kosmopolitním. Nebo ještě spíše tím, co slibuje titul: dějinami lásky. (Založil/a: jamalka)

Nicole Krauss Nicole Krauss
*18.08.1974

Michelle8
  2. 5. 2012, 19:35
Nadchlo mě od první chvíle. Nemohla jsem se od knížky odtrhnout a okamžitě jsem věděla, že bude patřit mezi moje nejoblíbenější. Mohu všem vřele doporučit!
Kristy..
  3. 9. 2014, 22:25
Bavilo me skladat kousky dilku pribehu dohromady tak moc, ze bych to chtela cist znovu a znovu stale dokola. Skvely pribeh podany tim nejzajimavejsim zpusobem.
kvileni
  28. 1. 2014, 9:02
Jeden starý polský Žid, jedna malá Američanka a jedna životně důležitá kniha. Taky hodně lásky a spousta ztrát, hledání a překvapivého nacházení. A přátelství. A přece, všechno se to brilantně kloubí na ani ne 250 stranách. Tohle všechno (a ještě mnohem víc .)) najdete v nádherné knížce Nicole Krauss (manželky skvělého prozaika Jonathana Safrana Foera) Dějiny lásky.
BV
  15. 5. 2012, 21:07
tohle je Kniha knih.

Alma jako střed a symbol všeho, už to jméno je dokonalé a působí božsky.
Celá kniha obsahuje tolik pasáží,které vás prostě nutí si je zamilovat. Nepřijde mi ani tolik romantická, důležité je si všimnout malých střípků popisů a detailů, jak jsou v knize vylíčeny. Jazyk knihy je přinejmenším ohromující hra se slovy.

"Když jsem přecházel ulici, čelně jsme se srazil s krutým osaměním"- jsou tu světlé momenty, kdy soucítíte s Leem, ale taky jsou tu chvíle, kdy se štěstím rozbrečíte, kdy Leo mluví o nekonečném poli a o svém dětství, o tom, jak požádal malou copatou holku, aby si ho vzala, jak si spolu pilovali anglická slovíčka- loket, rameno,..

Dějiny lásky patří mezi mé oblíbené knihy, je prostě neuvěřitelná. Doporučuji :-)
Yack-Yack
  13. 5. 2012, 22:17
Byla jsem unešena skvělým příběhem a kniha patří do mých top ten. I po několika letech na ni myslím a uvažuji o koupi knihy. Zvláště ženám se bude jistě líbit.
ell.rose
  4. 7. 2011, 21:23
Úžasný, velmi komplikovaný a spletitý příběh, který vás nadchne. Je potřeba dát pozor, abyste se v ději neztratili, jedna z nejzajímavějších knih, co jsem v poslední době četla..