Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Antonius a Kleopatra

97%
5 7
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Antonius a Kleopatra Originální název: Antony and Cleopatra
Poprvé vydáno celosvětově: 2007

Nejnovější vydání:
Ikar - 2009
ISBN: 978-80-249-1260-8
Počet stránek: 687
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 3x v oblíbených
v přečtených 13x v přečtených
v knihovně 8x v knihovně
k přečtení 15x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Ikar (2009) 978-80-249-1260-8 687

Sedmý díl Římské ságy líčí události období let od roku 40 př. n. l. do roku 27 př. n. l., tedy velký zápas o moc mezi Antoniem a Octavianem, později zvaným Augustus. Božský Caesar si zvolil poslední vůlí za svého nástupce velmi mladého Octaviana. Řím upadl do rozpaků, neboť byl přesvědčen, že pouze Antonius může být vůdcem. Politická i vojenská střetnutí těchto rivalů vrcholí v bitvě u Aktia a v Alexandrii, kde Antonius umírá vedle egypského faraona Kleopatry, již bezmezně miloval. (Založil/a: skjaninka)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Richie
80% 80% 80% 80% 80%
  28. 1. 2013, 15:43
Sedmý díl románového cyklu z antického Říma.
Po smrti Gaia Julia Caesara si vládu nad Římem rozdělili tři muži: Caesarův vojevůdce Markus Antonius, Caesarův adoptovaný syn Octavianus a velekněz a vlastník velké senátorské frakce Markus Lepidus - vznikl tzv. druhý triumvirát.
Bylo jasné, že dříve nebo později pouze jeden z těchto tří mužů nakonec ovládne Řím - vše postupně spěje k vyvrcholení bojem mezi Octaviánem a Antoniem. Zatím ale Antonius přebírá do své správy východ římské říše, včetně dohledu nad egyptským královstvím, kde stále vládne Kleopatra VII.
Tímto románem McCulloughová k mé velké radosti pokračuje v líčení dějin antického Říma i po smrti velikého Caesara. A opět je historie perfektně zpracována do velmi čtivého díla.
achilles
100% 100% 100% 100% 100%
  10. 7. 2016, 20:35
Škoda, že je to poslední díl...přitom zajímavých okamžiků a událostí bude ještě dost. Každopádně velká poklona spisovatelce za úctyhodnou sérii.
Tento díl pokračuje v nastaveném levelu. Napětí, historické detaily..skvělé.
Jen malou výtku. Nevím, nebudu polemizovat, ale skutečně byl Kaisarion takový genius? Dokázal skvěle predikovat Octavianovu taktiku, jeho myšlení, rozuměl ve svých třinácti letech římské politice navzdory všem poradcům a samotné Kleopatře. A pak najednou jeho mozek vysadí a zase navzdory všem radám se dobrovolně vydá do spárů Octaviana a čeká, že vyhoví všem jeho požadavkům? Možná zbytečné zveličování Kaisariona.