Originální název: Doktor Proktors Prompepulver

Jota - 2015
ISBN: 978-80-7462-909-9
Vyšlo jako audiokniha

Jota (2015) 978-80-7462-909-9 200
Jota (2014) 4 Vyšlo jako audiokniha.
Jota (2012) 978-80-7462-011-9 200

Když se klučina jménem Bulík přestěhuje do uličky Dělová, rychle se dává do party s Lízou, šikovným děvčetem ze sousedství, a dobromyslným, byť značně podivínským vynálezcem doktorem Proktorem. Doposud zneuznaný vědátor vynalezl prdicí prášek a zprvu nepříliš použitelná věc se ukazuje jako ten nejbáječnější vynález na světě. Bulík a Líza vymyslí s důvtipem sobě vlastním úžasný plán – prášek nemusí jen obveselovat děti a dospělé, kdyby totiž doktor Proktor zapracoval na mnohem silnější verzi, mohli by supersilný prášek prodat NASA, Národnímu úřadu pro letectví a kosmonautiku, který by ho dokázal využít k počinům důležitým pro celé lidstvo. Jenomže trojlístku hrdinů se nečekaně staví do cesty nemilosrdní padouchové – pan Trán a jeho synové Truls a Trym. (Založil/a: al-ma)

Magyana
  16. 11. 2013, 8:13
Proboha (!) proč tak hnusné obrázky??? Syn je uviděl a vůbec se do čtení nechtěl pustit - stálo mě to dlouhé přesvědčování...
Naštěstí jsem ho ukecala, takže jsme se pak oba několik večerů při společném čtení výborně bavili. Příběh je vtipný i napínavý, místy až strašidelný, a rozhodně nenudí.

Ale první dojem z knihy dělá opravdu hodně - nakladatelé by na to neměli zapomínat.
Domovoj
  16. 6. 2016, 19:14
Nevím proč, ale mně se na této knížce nejvíc líbily právě ty ilustrace (vydání z r. 2012), přišly mi naprosto geniální a ten příběh skvěle dokreslovaly. Ale někdy mi přišly až dost morbidní, chápu, že dětem se asi moc líbit nebudou. Takové "dospělácké" obrázky v dětské knížce.
Jinak samotný příběh nebyl vůbec špatný, v dalších knížkách se určitě bude ještě vyvíjet. Hlavní hrdinové jsou taková správná dvojka a dětem by se jejich příběhy mohly líbit.
Fešná Bleška
  8. 3. 2015, 8:30
Přišlo mi dětinské se poušťet do "pohádky", byť Nesboovy. A víte vy co? Vůbec to nebyl špatný nápad. Z autorových detektivek se mi pošťestilo přečíst zatím jenom Sněhuláka, ale přijde mi, že co do čtivosti do Poktor trumfl. Hodně lidí nadává na ilustrace - je to kniha pro děti, a tak i ilustrace jsou nakreslené tak, jako kdyby je nakreslili děti. Klobouk dolů před nápadem - kdo by vymyslel příběh o prdu?
ilon-a
  18. 3. 2013, 10:50
Rozhodně nevšední a snad nejoriginálnější a nejzábavnější příběh pro děti - prostě o prášku, po kterým to ze zadku střílí jak z děla. A ještě k tomu ty prdy nesmrděj. No jak tohle mohl někdo vymyslet?! :D
Moc hezky napsný. Určitě se to bude líbit a pobaví to nejen děti, ale i osoby staršího věku, který mají rádi srandu.
spookee
  21. 11. 2013, 22:12
Kvůli této knížce se těším, až budu mít děti a budou tak velké, abych jim mohla po večerech Doktora Proktora číst :)
Matata123
  16. 8. 2016, 9:53
Tato kniha se mi dostala do rukou před třemi lety a naprosto mě uchvátila. Příběh byl zábavný, napínavý a dost čtivý. Do postav jsem se okamžitě vžila. Jedna z nejlepších dětských knížek. :)
melanie
  16. 7. 2014, 17:21
Knížka mně nijak nezaujala. Nevím proč. Příběh o prdění ? Jak zajímavé. Navíz důkaz, že dnes se ilustrátorem může stát každý trouba, který neumí kreslit.
DominikM
  26. 12. 2013, 18:04
Kniha se mi hodně líbila byla,napínavá legrační někdy i strašidelná ale hlavně že bavila
Doktor proktor a spol.s jeho kamarády byli hodně měli hodně nápadu a tak vymysleli největší vynález 20.století a tím je prdící prášek jednou ho udělali tak silným že ho dali na NASA
A pak díky tomu NASA Poslala raketu na vesmír která byla naplněna právě tím prdícim práškem
Kriss_tyna
  2. 5. 2013, 9:28
Jak se z jednoho prdu dá udělat skvělý čtecí zážitek :).. Přestože pro děti, velmi mě zaujala a pohltila.. zajímavé navazování a provázání příběhu, pohotový hlavní hrdina Bulík.. čtivé, vtipné, nápadité..