Justina & Julietta

Levné knihy KMa - 2010
ISBN: 978-80-7309-401-0

Levné knihy KMa (2010) 978-80-7309-401-0 200
Levné knihy KMa (2006)

Dva slavné texty markýze de Sade, Justina, čili Prokletí ctnosti, a Julieta, čili Slasti neřesti, významným způsobem poznamenaly vývoj světové literatury až do jedenadvacátého století. Jejich české překlady jsou oproti originálům sice značně pozměněné, jejich vliv na českou literaturu však nebyl nijak menší. Obscénní a násilnické sexuální scény tak nejsou zdaleka jediným, co četba těchto textů může i dnešnímu čtenáři přinést... (Založil/a: Cimr)

Abigor
  10. 4. 2012, 17:36
Nemám problém, tedy až na jeden a půl - zkrácené filosofické pasáže, to je dost velkej problém u takových děl! A ta půlka? Sneslo by to pár ilustrací! Ilustrace na obálce jsou stylové, proč jich tam pár není i uvnitř? Ach jo, pěkná obálka, dobrej papír a 2 geniální díla jednoho filosofa zla! O obsahu mluvit nebudu, ať si to každej přečte a rovnou dvakrát, aby mu (jí) došlo, o čem to vlastně je!
Waya90
  7. 9. 2016, 19:24
Literární odpad podobně jako 120 dnů Sodomy ... v komentáři k předešlé knize jsem se rozepsala a napsala co mi vadí. Zde již nemá smysl plýtvat drahoceným časem .... a už vůbec nemá smysl plýtvat časem k jejímu přečtení.
Bedřich Nikola
  21. 2. 2015, 3:17
První (a zatím poslední) knížka, kterou jsem musela odložit a odběhnout se vyzvracet... A to mi prasárny nevaděj. Asi jsem něco špatného snědla :D