Generál SS

Baronet - 2005
ISBN: 80-7214-801-X

Baronet (2005) 80-7214-801-X 352
Baronet (1998) 80-7214-139-2 352

Po zahájení ruského tažení Němci potřebovali každého muže a proto byl Hassel znovu odveden a zařazen do trestanecké jednotky na ruskou frontu. V bitvě u Stalingradu padl spolu se statisíci dalšími vojáky do zajetí. Na základě vlastních zážitků vypráví o jedné z klíčových bitev. Posádka tanku projde peklem celé monstrózní bitvy a po porážce se jí podaří uniknout a urazit stovky kilometrů. (Založil/a: skjaninka)

bratr_jezek
  24. 10. 2015, 20:18
Ruské tažení vylíčené tak, že úplně cítíte mráz dýchající ze stránek. Znovu tu máme partu kamarádů kolem Svena, kteří se ruským peklem zkoušejí probít v malém tanku.
DeviR1
  26. 8. 2015, 0:37
Čas od času mě přepadne chuť na válečnou literaturu a knihy Svena Hassela jsou pro mě v těchto chvílích jasnou volbou. Generála SS jsem četl jako jednu z mála knih dvakrát a v budoucnu si ji určitě přečtu minimálně ještě jednou, už jenom kvůli té atmosféře, která je opravdu pohlcující. Všudypřítomný mráz a utrpení na jedné straně, kamarádství a touha po konci války na straně druhé. A scéna, kdy vojáci jedou z kopce na sněžných saních se mi vryla do paměti snad jako žádná jiná.
Luxorian
  25. 7. 2016, 20:34
Knihu jsem přečetl jedním tahem za dva a půl dne. Měla by patřit mezi povinnou literaturu pro SŠ a gymnázia. Neskutečné!