Zpověď holandského uživatele drog

Zpověď holandského uživatele drog

Votobia - 2005
ISBN: 80-7220-219-7

Votobia (2005) 80-7220-219-7 170

Autobiografický příběh o užívání a působení drog z pera současného kanadského malíře a spisovatele. Velmi zvláštní, čtivá a rozporuplná kniha je podle autora "směsice pohádek s drogovou tematikou, filozofických komentářů, deníků a beletrie" a obsahuje "příběhy, témata a otázky do diskuse". Dalším paradoxem knihy je, že je "prodrogová, rozhodně však nepropaguje užívání drog". Autor v knize popisuje svoje zkušenosti s užíváním a sháněním drog v průběhu tří let, kdy žil v Holandsku, České republice a Kanadě. Protože většinu knihy psal pod vlivem drog, je kniha i zajímavou výpovědí o změně myšlení a vnímání působením návykových látek. Zajímavé jsou i postřehy o drogové scéně, dealerech apod. (Založil/a: Sarec)

Brian Tjepkema Brian Tjepkema
*1967

Peetuliska
  22. 4. 2014, 13:55
Celá kniha je pojata jako zpověď na drogy, které autor použil, které chce zkusit, jak na ně vydělával a podobně. Myslela jsem, že se dovím něco nového, ale tak se nestalo, jediné, co mě na této knize opravdu zaujalo, byla autorova drogová filozofie. Kniha, která je vyloženě prodrogová. Nebylo to psané špatně, jen někdy nadbytečné opakování, když byl autor pod vlivem drog.